Pristatykite kelių jums įdomiausių pavardžių kilmę ir reikšmę, argumentuokite savo pasirinkimą. Paaiškinkite, kada ir kaip atsirado pavardės


Pavardziu reiksmes. Įdomiausios pavardes. Pavardes kilme. Pavardes susijusios su amatais. Įdomiausios lietuviškos pavardės. Įdomios pavardės. Pavardziu reiksme. Pavardziu reiksmes ir kilmes. Pavardes reiksme. Kada atsirado pavardes.

Pristatykite jums įdomiausių pavardžių kilmę ir reikšmę, argumentuokite savo pasirinkimą. Paaiškinkite, kada ir kaip atsirado pavardės.


Šiandien kiekvienas turime savą vardą ir pavardę. Asmenvardžiai žmogų lydi nuo gimimo iki mirties, o laikus, kai žmonės neturėjo pavardžių - sunkiai įsivaizduojame. Turbūt sutiksite - be pavardžių šiandien beveik niekas neišsiverstų. Juk gyvenime yra daug žmonių tais pačiais vardais - jei jie neturėtų pavardžių, ne taip lengva būtų susikalbėti. Vieną pašaukus, atsilieptų keli – būti didžiulė sumaištis. Tai parodo pavardžių svarbų šių laikų visuomeni. Šiame savo darbe aš norėčiau aptarti lietuviškų pavardžių kilmę bei atsiradimo istoriją.

Istorikai teigia – iki xiva. Lietuvoje pavardžių nebuvo. Senovėje žmonės gyveno mažomis grupelėmis, tad pavardės jiems buvo nereikalingos – vienam kitą indetifikuoti užtekdavo vardo. Tačiau civiliazija plėtėsi, didėjo populiacija – atsirado vis daugiau žmonių tokiais pačiais vardais. Gyventojai, norėdami identifikuoti vienas kitą, prie vardo pridėdavo charakterio ar kūno bruožo detalę – taip atsirado pirmosios pavardės lietuvoje.

Kitas įdomus teiginys, apie lietuviškų pavardžių atsiradimą – kriškščionybė padėjo tvirtą pamatą oficialosioms pavardėms. Kaip žinote, lietuviai buvo pakrikštyti tik 1387m. , kai jogaila karūnavosi lenkijos ir ldk karaliumi. Paprasti kaimo žmonės buvo masiškai krikštjami – taip krikšto vardas tapo žmogaus pavarde. Pavyzdžiui, lietuvoje ir dabar egzistuoja tokios pavardės kaip jonaičiai, petraičiai, onai ir kt. Šių pavardžių kilmė yra siejama su krikščionybės plitimu lietuvoje.

Aptariau kada ir kodėl atsirado pavardės, o dabar norėčiau panagrinėti man įdomių pavardžių kilmę.

Pirmoji pavardžių grupė, kurią nagrinėsiu – tai pavardės, susijusios su amatu. Senovėje vertimasis amatu buvo pelningas verslas. Žmogus, užsiimdamas savo amatu to mokė ir savo sūnus ar dukras, taip amatas tapo šeimos verslu, perduodamu iš kartos į kartą. Taip iš kartos į kartą keliaujantis šeimos verslas sukūrė šeimai pavardę. Pavyzdžiui, jei šeima užsiimė puodu lipdymu, jie tapo puodžiais, o jei taisė ar gamino ratus – račiais (račais).

  • Lietuvių kalba Potemės 2018
  • Microsoft Word 6 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (669 žodžiai)
  • Mokykla
  • Lukas
  • Pristatykite kelių jums įdomiausių pavardžių kilmę ir reikšmę, argumentuokite savo pasirinkimą. Paaiškinkite, kada ir kaip atsirado pavardės
    10 - 1 balsai (-ų)
Pristatykite kelių jums įdomiausių pavardžių kilmę ir reikšmę, argumentuokite savo pasirinkimą. Paaiškinkite, kada ir kaip atsirado pavardės. (2012 m. Kovo 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/pristatykite-keliu-jums-idomiausiu-pavardziu-kilme-ir-reiksme-argumentuokite-savo-pasirinkima-paaiskinkite-kada-ir-kaip-atsirado-pavardes.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 20:55
×