Pristatykite vieną – dvi šiuolaikinio meno parodas ir aptarkite kūrinius


Lietuvių kalbėjimo potemės 2018.

Pristatykite vieną – dvi šiuolaikinio meno parodas ir aptarkite, kuo įdomūs jose eksponuojami kūriniai - Kultūra, 6 potemė su planu.


Neretai abstrakti ir konceptuali šiuolaikinio meno prigimtis pakiša koją jo populiarumui, ypač tuomet, kai žmogus, pasirinkęs aplankyti vieną ar kitą naują parodą, jaučiasi nesupratęs daugumos meno kūrinių prasmės. Tačiau ne visi šiuolaikiniai menininkai yra linkę pristatyti savo kūrinius problematiškomis formomis. Vienas geriausių lengvai suprantamų ir populiarų šiuolaikinio meno atstovų gali būti laikomas paslaptingasis britų gatvės menininkas besidangstantis po Banksis (angl. Bansky) slapyvardžiu. Dažniausiai Banskio piešiniai ir skulptūros atskleidžia socialinę tematiką ir kritikuoja šiuolaikinės visuomenės vartotojiškumą, politikų korupciją, kultūros nuvertėjimą. Šiandien kalbėsiu apie naujausią Banksio parodą – butaforinį pramogų parką „Dismaland” (liet. niūri žemė), atidarytą 2015-ųjų metų rugpjūčio mėnesį kurortiniame Vestono mieste Somersete, Didžiojoje Britanijoje. Kaip ir būdinga daugumai Banksio darbų, „Dismaland” paroda žaismingai narplioja socialines problemas. Kadangi paroda surengta imituojant pramogų parką, galima būtų teigti, jog menininkas nori atkreipti žmonių dėmesį į dabartinės visuomenės paviršutiniškumą.

Kaip pirmą šios problemos pavyzdį norėčiau paminėti vieną ryškiausių parodos darbų – milžinišką apvirtusią Pelenės karietos skulptūrą, aplink kurią nuolat vyksta aktorių, vaidinančių įkyrius fotografus, pasirodymas.

Pristatykite vieną – dvi šiuolaikinio meno parodas ir aptarkite kūrinius. (2016 m. Kovo 20 d.). http://www.mokslobaze.lt/pristatykite-viena-dvi-siuolaikinio-meno-parodas-ir-aptarkite-kurinius.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 14:17