Pristatykite vieną–dvi šiuolaikinio meno parodas ir aptarkite, kuo įdomūs jose eksponuojami kūriniai (2 variantas)


Pristatykite vieną – dvi šiuolaikinio meno parodas ir aptarkite , kuo įdomūs jose eksponuojami kūriniai. Išplėstinis planas.


Neretai abstrakti ir konceptuali šiuolaikinio meno prigimtis pakiša koją jo populiarumui, ypač tuomet, kai žmogus, pasirinkęs aplankyti vieną ar kitą naują parodą, jaučiasi nesupratęs daugumos meno kūrinių prasmės. Tačiau ne visi šiuolaikiniai menininkai yra linkę pristatyti savo kūrinius problematiškomis formomis. Vienas geriausių lengvai suprantamų ir populiarų šiuolaikinio meno atstovų gali būti laikomas paslaptingasis britų gatvės menininkas besidangstantis po Banksis (angl. Bansky) slapyvardžiu. Dažniausiai Banskio piešiniai ir skulptūros atskleidžia socialinę tematiką ir kritikuoja šiuolaikinės visuomenės vartotojiškumą, politikų korupciją, kultūros nuvertėjimą. Šiandien kalbėsiu apie naujausią Banksio parodą – butaforinį pramogų parką „Dismaland” (liet. niūri žemė), atidarytą 2015-ųjų metų rugpjūčio mėnesį kurortiniame Vestono mieste Somersete, Didžiojoje Britanijoje. Kaip ir būdinga daugumai Banksio darbų, „Dismaland” paroda žaismingai narplioja socialines problemas. Kadangi paroda surengta imituojant pramogų parką, galima būtų teigti, jog menininkas nori atkreipti žmonių dėmesį į dabartinės visuomenės paviršutiniškumą.

Kaip pirmą šios problemos pavyzdį norėčiau paminėti vieną ryškiausių parodos darbų – milžinišką apvirtusią Pelenės karietos skulptūrą, aplink kurią nuolat vyksta aktorių, vaidinančių įkyrius fotografus, pasirodymas. Pro atviras ištaigingos karietos duris matoma sukniubusi pagrindinė pasakos veikėja, o aplink pačią karietą susispietusi netikrų fotografų grupė fiksuoja tariamos avarijos vietą. Žiūrovui leidžiama suprasti, kad karieta važiavusi Pelenė buvo neblaivi, o fotografai bando įamžinti šį kontroversišką įvykį. Ką galėtų reikšti šis parodos darbas? Visų pirma, Banksis satyriškai pavaizduoja populiariosios kultūros pamišimą dėl įžymybių – tai nesunku suprasti dėl netikrų fotografų, imituojančių paparacus.

  • Microsoft Word 14 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (998 žodžiai)
  • Mokykla
  • Mantvydas
  • Pristatykite vieną–dvi šiuolaikinio meno parodas ir aptarkite, kuo įdomūs jose eksponuojami kūriniai (2 variantas)
    10 - 10 balsai (-ų)
Pristatykite vieną–dvi šiuolaikinio meno parodas ir aptarkite, kuo įdomūs jose eksponuojami kūriniai (2 variantas). (2016 m. Kovo 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/pristatykite-vienadvi-siuolaikinio-meno-parodas-ir-aptarkite-kuo-idomus-jose-eksponuojami-kuriniai-2-variantas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 06:48
×