Prisukamas apelsinas knyga skaidrės


Prisukamas apelsinas. Anthony Burgess. Apie autorių. Antonis Berdžesas (angl.  Anthony Burgess) – anglų rašytojas. Autoriaus gyvenimas ir kūryba. Džonas Antonis Berdžesas Vilsonas gimė daininkės. Apie knygą. Autorius – Anthony Burgess Puslapių skaičius – 195 p. Romanas "Prisukamas apelsinas" - tai XX amžiaus literatūros legenda. Knygos santrauka. Knygoje aprašoma keturių vaikinų grupuotė. Pagrindiniai veikėjai. Aleksas pagrindinis veikėjas. Kalėjimo kapelionas tai vienintelis kalėjimo personažas. Tema. Pagrindinio veikėjo Alekso gyvenimo pokyčiai ir branda. Pagrindinė mintis. Bet kuris asmuo turi turėti pasirinkimo laisvę. Ištrauka. „Pakylu nuo grindų, ir kaip manote. Problemos. Pasirinkimo problema. Keršto problema. Smurto problema. Išdavystės problema. Citatos. “Sūnau mano, sūnau. Kai turėsiu sūnų, išaiškinsiu jam visa tai — žinoma. Panašūs kūriniai. Melvinas Burgesas - Heroinas. Projektą paruošė Mykolas Rudokas, Kasparas Lučiūnas ir Martin Jasipenko.

Aleksas: pagrindinis veikėjas. Tai neregėto žiaurumo, mokyklos nelankantis jaunuolis. Jis vadovauja keturių narių gaujai, su kuria vakarais vykdo siaubingus nusikaltimus, tačiau grįžęs namo tėvam pasakoja, jog jis dirba įvairiausius darbus šian bei ten padėdamas žmonėms. Nors šis vaikinas, kaip jau minėjau yra žiaurus, tačiau jis turi potraukį estetiniams dalykams, ypač klasikinei muzikai. Jis bjaurisi šiuolaikine visuomene, kuri nesidomi kultūra. Knygos pabaigoje jis subręsta ir pasikeičia, suprasdamas, kad smurtauti darosi nuobodus ir pripažysta, kad žmogaus energija geriau panaudoti kuriant, nei griaunant. Džiordžis: bando pakenkti Aleksui ir tapti gaujos lyderiu. Knygos pabaigoje jis žūsta apiplėšimo metu, kol Aleksas yra kalėjime. Pitas: racionaliausias ir mažiausiai smurtaujantis narys gaujoje. Jis yra vienintelis, kuris nesiima ypatingų priemonių, kad taptų gaujos lyderiu. Vėliau Pitas susitinka merginą ir už jos išteka, atsisakydamas savo senų draugų ir gyvenimo būdo. Bukas: kvailas ir agresyvus gaujos narys, nuolat nusileidžiantis Alekui, bet gerbiamas dėl savo kovojimo įgūdžių. Gerai sutariantis su Džiordžiu, su kuriuo jis kuria planus kaip nuversti Aleksą. Vėliau jis tampa policijos pareigūnu ir atkeršyja Aleksui už senus laikus kai iš jo tyčiodavosi. Deltoidas: baudžiamosios reabilitacijos socialinis darbuotojas priskirtas mokyti Aleksą ir pakeisti jo elgesį. Nuolat stebintis ir kontroliuojantis pataisos mokyklos inspektorius.

  • MS PowerPoint 4751 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (1037 žodžiai)
  • Mokykla
  • Mykolas
  • Prisukamas apelsinas knyga skaidrės
    10 - 10 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Prisukamas apelsinas knyga skaidrės. (2015 m. Gegužės 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/prisukamas-apelsinas-knyga-skaidres.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 17 d. 12:17
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo