Privačios ir visuomeninės prekės Rinkos ribotumas


Privačios ir visuomeninės prekės. Rinkos ribotumas. Įvadas Viešosios prekės. Įvadas. Vyriausybė teikia didelę prekių įvairovę. Kad išskirti privačias ir viešąsias prekes. Klasikinis nekonkuruojančio vartojimo pavyzdys yra krašto apsauga. “Zuikio” problema. ƒ Dauguma iš svarbiausių viešai teikiamų prekių. ƒ Tarkime, kad kiekvienas vertina krašto apsaugą. Viešosios prekės apibendrinimas. Grynosios viešosios prekės turi visiškai nekonkuruojančio vartojimo ir neatskyrimo savybes. Viešai teikiamos privačios prekės. ƒ Viešai teikiamos prekės, kurių teikimo papildomam žmogui ribiniai kaštai yra dideli. Vienas iš dažnai pasitaikančių paaiškinimų. Kaip jau žinome, rinka susieja gamybą su vartojimu. Rinkos mechanizmo ribotumas. Rinkos ribotumas išryškėja. Rinkos ribotumo šaltiniai. Netobulas išteklių paskirstymas tarp dabarties bei ateities. Šaltiniai.

Įvadas Viešosios prekės “Zuikio” problema Viešosios prekės: apibendrinimas Viešai teikiamos privačios prekės Rinkos ribotumas Rinkos ribotumo šaltiniai Šaltiniai.

ƒ Tarkime, kad kiekvienas vertina krašto apsaugą, tačiau vyriausybė neteikia jos. Ar gali privati firma užpildyti šią spragą? Kad galėtų, ji turi nustatyti kainą jos teikiamoms paslaugoms. ƒ Tačiau kadangi kiekvienas žmogus tikėtų, kad jis gaus naudą iš teikiamos paslaugos, nepriklausomai nuo to ar jis moka už paslaugą, jis neturėtų paskatų sumokėti už paslaugą savanoriškai. Štai kodėl žmonės turi būti verčiami paremti šių prekių teikimą per apmokestinimą. Žmonių nenoras savanoriškai prisidėti prie viešųjų prekių teikimo, vadinamas “zuikio” problema.

Kaip jau žinome, rinka susieja gamybą su vartojimu, technologines galimybes- su vartotojų skoniu bei paslaugų įvairovė. Rinkos mechanizmas informuoja apie gamybos veiksnių bei įvairiausių gėrybių kainas, taip pat skatina gamintoją ieškoti efektyviausių bei pelningiausių gamybos variantų, atsižvelgti į vartotojo poreikius, nors bei gam. bei vart. elgsena rinkoje remiasi asmeniniais interesais.

Netobulas išteklių paskirstymas tarp dabarties bei ateities. 2. Išorės efektai. 3. Netobula konkurencija.

  • MS PowerPoint 1160 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (627 žodžiai)
  • Universitetas
  • Justė
  • Privačios ir visuomeninės prekės Rinkos ribotumas
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Privačios ir visuomeninės prekės Rinkos ribotumas. (2015 m. Gegužės 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/privacios-ir-visuomenines-prekes-rinkos-ribotumas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 13 d. 00:23
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo