Privalomas sveikatos draudimas


Privalomasis sveikatos draudimas PSD. Valstybinė ligonių kasa. Valstybinės ligonių kasos kryptys. Valstybinės ligonių kasos funkcijos. Valstybinės ligonių kasos valdymo struktūra. Valstybinės ligonių kasos teisės. Valstybinės ligonių kasos misija ir įgyvendinimas. Esminė ligonių kasų paskirtis – garantijos suteikimas. Sveikatos priežiūros finansavimas Lietuvoje. Įmokų dydžiai. Lengvatos ir išimtys. Nesumokėjus dalį psd įmokos draudimas nenutraukiamas. Privalomojo sveikatos draudimo PSD mokesčio savarankiški mokėtojai.


VLK dalyvauja įgyvendinant Sveikatos apsaugos ministerijos ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės vykdomąją politiką susijusia su draudimo sritimi, organizuoja įstatymų įgyvendinimą bei sprendžia jos kompetencijai priskirtus klausimus.

Biudžetinių įstaigų įstatymas Valstybinei ligonių kasai yra taikomas tiek , kiek jos veiklos nereglamentuoja Sveikatos draudimo įstatymas.Įstatymo nustatyta tvarka valstybinės ligonių kasos direktorių skiria ir atleidžia iš pareigų sveikatos apsaugos ministras. VLK turi antspaudą su Lietuvos herbu ir sąskaitas Lietuvos Respublikos bankuose. Už savo veikla VLK yra atsakinga Sveikatos apsaugos ministerijai.

VLK privalo rengti Privalomojo sveikatos draudimo fondo metinį projektą ir LR Seimui įstatymu jį patvirtinus vykdyti.

VLK privalo tvarkyti apdraustų asmenų privalomuoju sveikatos draudimu įskaitą (draudžiamųjų registrą.)

VLK privalo apmokėti gydymo įstaigoms už pagal sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis pacientams suteiktas sveikatos priežiūros paslaugas , taip pat vaistinėms už pacientams išduotus kompensuojamuosius vaistus.

VLK turi kompensuoti medicinos pagalbos priemonių, vaistų, ortopedijos technikos gaminių įsigijimo, pagyvenusių asmenų dantų protezavimo, medicininės reabilitacijos ir sanatorinio gydymo, prevencinių ir kitų sveikatos programų vykdymo, sąnarių endoprotezavimo ir kitas išlaidas.

VLK turi centralizuotai ir apgalvotai pirkti ir gydymo įstaigas aprūpinti kai kuriomis brangiai kainuojančiomis medicinos pagalbos priemonėmis bei brangiai kainuojančiais vaistais.

Sudaro iš privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų rezervą ir šio Įstatymo bei kitų teisės aktų nustatyta tvarka jį naudoja, atlieka teritorinių ligonių kasų auditą arba sudaro sutartis su audito įmonėmis dėl teritorinių ligonių kasų audito, rengia privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto projektą ir jo vykdymo metinę apyskaitą, vykdo privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetą, prižiūri teritorinių ligonių kasų veiklą, įstatymo nustatyta tvarka naudoja laikinai laisvas privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšas, įstatymų nustatyta tvarka tvarko draudžiamųjų privalomuoju sveikatos draudimu registrą.

Valstybinė ligonių kasa turi teisę įstatymų nustatyta tvarka naudoti jai perduotas sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšas bei turtą, sudaryti sutartis, įsigyti lietuvos bankų vertybinių popierių bei jais disponuoti, nustatyti valstybės ligonių bei teritorinių kasų sandarą, įstatymų nustatyta tvarka gauti informaciją apie teritorines ligonių kasas, sveikatos priežiūros įstaigas, kitų organizacijų susijusiu su VLK informaciją , kai tai netrukdo nustatytiems teisės aktams.

1.7 Valstybinės ligonių kasos misija ir įgyvendinimas

Kai buvo formuluojama VLK misija , nenutrūkstama buvo galvojama apie visą Lietuvos privalomojo sveikatos draudimo sistemą. Misija atskleidžia ne tik VLK paskirtį tačiau ir yra pritaikyta visai privalomojo sveikatos draudimo sistemai ir tai parodo , kad tai yra bendra visų ligonių kasų misija. VLK misijoje yra nusakoma žodžiais , tad apie kiekviena iš jų norėčiau papasakoti ir palyginti ar iš tikrųjų VLK veikia pagal savo misija , ar yra siekiama atlikti misijoje visus pavartotus tikslus , ir pasakymus.

  • Viešasis administravimas Referatas
  • Microsoft Word 92 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2777 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rima
  • Privalomas sveikatos draudimas
    10 - 7 balsai (-ų)
Privalomas sveikatos draudimas. (2016 m. Balandžio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/privalomas-sveikatos-draudimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 01:38
×