Privalomu kūrinių autoriai ir jų konspektai


Privalomu kuriniu konspektai. Privalomi autoriai ir kūriniai. Privalomi autoriai ir ju kuriniai 2016. Privalomi autoriai konspektas.

Martynas Mažvydas. Mikalojus Daukša. Jonas Radvanas. Motiejus Kazimieras Serbievijus. Kristijonas Donelaitis. Adomas Mickevičius. Antanas Baranauskas. Maironis poetas romatikas. Vincas Kudirka. Juozas Tumas Vaižgntas. Jurgis Savickis. Apsakymas „ Vagis “. „ Ad astra “. „ Fleita. Vincas Mykolaitis Putinas „. Salomėja Neris. Just. Marcinkevičius. Šatrijos Ragana XIX. pabaigos – XX. pradžios romantinės pasaulėjautos , krikščioniškosios pasaulėžiūros kūrėja. “ Sename dvare ”. Vyt. Mačernis.

Martynas Mažvydas-protestantų kunigas, pirmasis lietuviškos knygos autorius. „Katekizmas“-pamokslų rinkinys:1.dedikacija, 2.prakalbos: lotyniška ir lietuviška, 3. elementorius. Lietuviškoje prakalboje kreipiamasi į paprastus, nemokytus žmones, džiaugiamasi, kad tauta turi savo knygą, raginama atsisakyti pagoniškų prietarų ir pažinti tikrąją religiją. Pratarmėje buvo išryškinta mokslo svarba, pabrėžiamas kunigų vaidmuo, rašto reišmė. Martynas Mažvydas norėjo, kad lietuvis labiau susilietų su Dievo žodžiu ir jį apmastytų, todėl jis pirmasis tikėjimo tiesas perteikė gimtąja kalba.

Mikalojus Daukša-kunigas, humanistas (švietėjas), gimtosios kalbos teisių ginėja s, vienas lietuvių raštijos kūrėjų. „Postilė“-pamokslų rinkinys. Vertingiausia ir reikšmingiausia yra lenkiškai parašyta postilė „prakalba į malonujį skaitytoją“. Šią prakalba galime laikyti kalbos teisių gynimo ir puoselėjimo manifestu. M. Daukšos požiūris – artimas tautinės valstybės idėjoms.Rašytojas prakalboje įvardija žemę, papročius ir kalbą kaip pagrindines vertybes, formuojančias gyventojų tautinę tapatybę, siekdamas skatinti LDK žmones neatsisakyti gimtosios kalbos (nesmerkdamas kitų kalbų vartojimo), laikytis tik mums – lietuviams – būdingų papročių ir skirti savąją teritoriją. Taip pat Mikalojus Daukša, formuodamas tautinės tapatybės aspektus, remiasi Renesanso epochai būdingomis idėjomis, tad pagrindinis ir svarbiausias jo argumentų.

  • Lietuvių kalba Konspektas
  • Microsoft Word 19 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (1925 žodžiai)
  • Julija
  • Privalomu kūrinių autoriai ir jų konspektai
    10 - 8 balsai (-ų)
Privalomu kūrinių autoriai ir jų konspektai. (2015 m. Gegužės 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/privalomu-kuriniu-autoriai-ir-ju-konspektai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 10:30
×