Privalomųjų autorių kartojimo klausimai


Privalomųjų autorių kartojimo klausimai Martynas Mažvydas Parašykite šiam autoriui tris epitetus. Mažvydo parašytos knygos struktūra. Kur ir kada knyga išleista. Lietuviškos prakalbos pavadinimas , tema ir pagrindinė mintis. Kodėl šis kūrinys svarbus. Mikalojus Daukša Parašykite šiam autoriui tris epitetus. Daukšos išleisto kūrinio pavadinimas , išleidimo metai ir žanras. Kokia kalba ir kokiu tikslu parašyta kūrinio įvadinė dalis. Kaip ji vadinasi. Kas šioje įvadinėje dalyje teigiama apie kalbą. Kaip šiame tekste aiškinama valstybingumo sąvoka. Jonas Radvanas Parašykite šiam autoriui tris epitetus. Nurodykite. Radvano parašyto kūrinio pavadinimą ir žanrą. Koks karas ir mūšis aprašomas kūrinyje. Kokia Lietuva pristatoma kūrinyje. Charakterizuokite pagrindinį šio kūrinio veikėją. Sarbievijus Parašykite šiam autoriui tris epitetus. Įvardykite jo du kūrinius , nurodykite jų žanrą , tematiką , paremkite pavyzdžiais. Nurodykite pristatytų kūrinių nuotaiką , pagrindinę mintį. Kokias menines priemones Sarbievijus naudoja šiuose kūriniuose? Duokite pavyzdžių. Kaip buvo vadinamas šis autorius. Kristijonas Donelaitis Parašykite šiam autoriui tris epitetus. Parašykite Donelaičio svarbiausio kūrinio pavadinimą , žanrą. Kaip ir kokiu pagrindu skirstomi veikėjai. Kas kūrinyje yra tautiškumo išsaugojimo garantija. Pristatyti du skirtingos charakteristikos kūrinių veikėjus. Gamtos svarba kūrinyje. Adomas Mickevičius Parašykite tris epitetus šiam autoriui. Trys biografijos faktai iš rašytojo gyvenimo. Kokias žmonių ydas. Mickevičius atskleidžia savo kūriniuose. Tautosakiniai motyvai. Mickevičiaus kūryboje.


Pagr. mintis: vienos didžiausių vertybių yra mokslas (atvers kelią į tikrąjį gyvenimą) ir tikėjimas (žmogaus gyvenimo pamatas).

Kūrinyje siekiama šviesti žmones, kovojama su pagonybę bei tvirtinamas protestantų tikėjimas.

Humanistinių pažiūrų asmenybė, gimtosios kalbos teisių gynėjas, lietuviškų katalikiškų knygų pradininkas.

Kokia kalba ir kokiu tikslu parašyta kūrinio įvadinė dalis. Kaip ji vadinasi?

Lenkų k.; tikslas paraginti puoselėti gimtąją kalbą; ši dalis vadinama prakalba.

Kalba yra prigimtinis dalykas bei ugdo svarbiausias vertybes – vienybę, patriotiškumą.

Gimtoji kalba turi būti valstybės kalba, ja turėtų būti kuriami įstatymai, rašomos knygos, mokoma mokyklose.

Mikalojus Radvila Rudasis – nuo pat vaikystės auklėtas kaip savo šalies patriotas. Jis teisingas, dosnus, sąžiningas, narsiai kovoja dėl tėvynės gerovės, gerbia Lietuvos praeitį, tradicijas.

Vienas žymiausių lotyniškai rašiusių XVII a. Europos poetų, sarmatų Horacijus, Vilniaus akademijos auklėtinis ir profesorius.

Įvardykite jo du kūrinius, nurodykite jų žanrą, tematiką, paremkite pavyzdžiais.

“Metai” (epinė poema). Veikėjai skirstomi pagal dorovinį principą į: viežlybuosius (padorus) ir nenaudėlius (tinginius, girtuoklius).

Gimtosios kalbos bei papročių branginimas ir gerbimas. Būrai turi kovoti su savo ydomis (tinginyste, nevalyvumu). Viežlybumas yra visos bendruomenės idealas, užtikrinantis jos išlikimą.

Pagr. mintis: žmogus, praradęs tėvynę, jaučiasi kaip tremtinys, jo kančios negali nuslopinti įspūdingas svetimo krašto grožis.

Istorinės aplinkybės: paskutinis ATR padalijimas (1795 m.), uždrausta lietuviška spauda po 1863 m. sukilimo, uždarytas Vilniaus universitetas po 1831 m. sukilimo.

Kultūros apžvalga: Lietuvoje susikūria slaptos patriotinės Vilniaus universiteto studentų Šubravcų, Filomatų, Filaretų ir kt. Draugijos; atsiranda knygnešystė, kuriamos slaptos lietuviškos mokyklos.

Įvardykite A. Baranausko svarbiausio kūrinio pavadinimą, žanrą, struktūrą. Pagal ką šis kūrinys skirstomas į dalis?

Miško vaizdas aprašomas smulkmeniškai, laikantis vertikalios krypties (nuo apačios iki viršaus). Aprašomi miško kvapai ir garsai, grybai, medžiai.

Žymiausias XIX a. pabaigos lietuvių publicistas, “Varpo” steigėjas ir leidėjas, eilėraščių, satyrų, publicistinių straipsnių autorius.

1864 m. uždrausta lietuviška spauda, lotyniškoji abėcėlė pakeista rusiška, lietuvių kalba uždrausta vartoti mokyklose ir įstaigose.

“Pavasario balsai”: išreikštos tautinio atgimimo laikotarpio svarbiausios idėjos, žadino kovos entuziazmą. Lietuvių poezijos lygį iškėlė į aukšto tobulumo laipsnį. Kūriniai buvo daug kartų perspausdinami atskiromis knygomis ir įvairaus pobūdžio leidiniuose.

  • Microsoft Word 27 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1908 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Evelina
  • Privalomųjų autorių kartojimo klausimai
    10 - 2 balsai (-ų)
Privalomųjų autorių kartojimo klausimai . (2019 m. Gegužės 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/privalomuju-autoriu-kartojimo-klausimai.html Peržiūrėta 2019 m. Rugpjūčio 24 d. 15:05
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema