Privati nuosavybė jos formavimosi bruožai


Privati nuosavybe tai. Privatine nuosavybe. Privati nuosavybe - savoka. Privati nuosavybė kaip lietuvos ūkio pagrindas. Privacios nuosavybes kodeksai. Privati nuosavybė apibrėzimas. Lr ck privati nuosavybe. Privacios nuosavybes subjektai. Kodeksai privacios nuosavybes. Civilinis kodeksas privati nuosavybe.

Įvadas. Privačios nuosavybės samprata. Privačios nuosavybės esmė. Privačios nuosavybės atsiradimo ir pasibaigimo pagrindai. Privačios nuosavybės formavimosi bruožai lietuvoje. Privačios nuosavybė lietuvoje nuo valstybės susiformavimo iki xvi amžiaus. Privačios nuosavybės raida nuo. Nepriklausomybės atkūrimas. Privačios teisės reglamentavimas. Lietuvos respublikos konstitucijoje. Privatizavimas už investicinius čekius. M. Privatizavimas už grynuosius pinigus. M. Išvados. Literatūra

Dabartiniam žmogui tikriausiai būtų labai sunku įsivaizduoti gyvenimą be privačios nuosavybės, kuri suteikia laisvės ir saugumo pojūtį. Savo privačią nuosavybę ginti nuo kitų asmenų mes turime tokią pat teisę, kaip ginti savo gyvybę, sveikatą, laisvę, šeimą. Privati nuosavybė sudaro mūsų materialinį pagrindą ir skatina ekonomikos plėtrą ir vystymąsi.

Lietuvos respublikos konstitucija numato, kad Lietuvos ūkio pagrindas yra privatinė nuosavybė ir kad ši nuosavybė yra neliečiama. Privačios nuosavybės institutas vystėsi ilgą laiką, tobulėdamas su žmogaus teisių ir laisvių apsauga ir garantijomis. Daugumoje totalitarinių ir autoritarinių režimų valstybėse turtas priklauso valstybei ir jį valdo maža grupelė žmonių, tokiose valstybėse klesti ne tik teroras ir grubūs žmogaus teisių pažeidimai, bet ir skurdas. Žmonės neturėdami privačios nuosavybės yra visiškai priklausomi nuo valstybės.

Darbo tikslas išanalizuoti privačios nuosavybės esmę ir apibrėžti josnuosavybė gali būti suprantama ir aiškinama dviem prasmėmis – ekonomine ir teisine. Nuosavybė ekonomine prasme suprantama kaip ekonominiai santykiai, atsiradę dėl daiktų valdymo, naudojimo ir disponavimo jais; jie istorijos eigoje keitėsi. Ši sąvoka teisine prasme suprantama kaip šių teisinių santykių reguliavimas teisės normomis. Tai visuma teisės normų, kurios įtvirtina ir gina tam tikrų daiktų priklausomybę tam tikram asmeniui arba keliems asmenims ir nustato jiems galimybę tuos daiktus valdyti, naudoti ir jais disponuoti.

Nuosavybės santykius, pagrįstus Lietuvos respublikos nuosavybės pagrindų įstatymu, reguliuoja Lietuvos respublikos civilinis kodeksas (lrck), kiti Lietuvos respublikos įstatymai, tarpvalstybinės bei nuosavybės teisės subjektų sudarytos sutartys. Nuosavybės teisės subjektai pagal lrck gali būti fiziniai ir juridiniai asmenys, valstybė ir vietos savivaldybės.

Nuosavybės teisės objektai yra žemė, jos gelmės, vandenys, miškai ir kita augalija, gyvūnija, pastatai, įrenginiai, vertybiniai popieriai ir kitas turtas. Savininkas valdo jam priklausantį turtą, naudojasi bei disponuoja juo pagal Lietuvos respublikos (lr) įstatymus, nepažeisdamas kitų asmenų teisių ar teisėtų interesų, įstatymų nustatytais atvejais bei sąlygomis ir tiek, kiek įstatymai leidžia, savininkas privalo leisti ribotai savo turtu naudotis kitiems asmenims, valstybei ar savivaldybei. Lietuvoje nuosavybės teisės turinio pagrindas yra tradicinė savininko teisės triada: valdymas, naudojimas ir disponavimas.

  • Microsoft Word 22 KB
  • 2011 m.
  • 14 puslapių (3210 žodžiai)
  • Universitetas
  • Juste
  • Privati nuosavybė jos formavimosi bruožai
    10 - 1 balsai (-ų)
Privati nuosavybė jos formavimosi bruožai. (2011 m. Balandžio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/privati-nuosavybe-jos-formavimosi-bruozai.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 28 d. 00:13
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo