Privatizacija Lietuvoje


Privatizacijos ypatumai Lietuvoje. Įvadas. Privatizacija Lietuvoje. Privatizaijos samprata. Privatizavimo tikslai. Privatizavimo rezultatai. Atskirų privatizavimo būdų problemos. Privatizuojamų objektų nustatymas. Savivaldybių turto įtraukimas į privatizuojamų objektų sąrašus. Minimali pardavimo kaina. Investuotojo patikimumo vertinimas. Atskirų privatizavimo būdų problemos. Viešasis konkursas ir tiesioginės derybos. Kvalifikaciniai reikalavimai. Darbo vietų išsaugojimo reikalavimai. Investicijų reikalavimai. Pasiūlymų vertinimas. Akcijų įsigijimas dalimis. Derybos dėl pasiūlymų pagerinimo. Viešas akcijų pardavimas. Viešasis aukcionas. Didelių ir instrafaktūros įmonių privatizavimas. Praktinė dalis. Pirmasis privatizavimo etapas Lietuvoje 1991-1995m. Antrasis privatizavimo etapas Lietuvoje 1996 – 2001m. Privatizavimo gautų lėšų panaudojimas. ,,Lietuvos Dujų“ privatizacija. „Lietuvos Telekomo“ privatizacija. „VST“ privatizacija. Išvados. Priedai. Literatūros sąrašas.

Privatizacija dažnai yra apibrėžiama kaip turto perdavimas iš visuomeninės arba valstybinės nuosavybės privačiai nuosavybei, taip pat turto valdymo perleidimas privačioms įmonėms. Privatizacija yra siejama su pramonės ar paslaugų įmonėmis, taip pat gali būti taikoma bet kokiam turtui, pvz., žemei, keliams ir kt. Nuo XX a. pabaigos kai kuriose pasaulio šalyse atsirado galimybė privatizuoti ir anksčiau teiktas valstybės paslaugas, tokias kaip sveikatos apsauga, švietimas ir municipalinės paslaugos. Privatizavimas Lietuvoje po Nepriklausomybės atgavimo turėjo tapti esminių reformų varikliu, viena iš pagrindinių veiklos sričių.Privati nuosavybė žmonėms yra reikalinga, nes ji užtikrina efektyvumą ne tik ten, kur ji įprasta, bet ir tose srityse, kuriose dominavimą perėmė valstybė, pavyzdžiui, sveikatos apsaugoje, pensijų sistemoje, švietime, nekalbant apie tokias sritis kaip energetika ar transportas.

Darbo tikslas - įsigilinti į privatizavo sąvoką bei privatizavimo procesą, išsiaiškinti su kokie yra privatizavimo tikslai be su kokiomis problemomis susiduriama norit privatizuoti turą. Darbo uždavinys - išsiaiškinti pagrindines privatizavimo problemas, privatizavimo vykdymui reikalingus kriterijus bei kokią įtaką privatizavimas daro mūsų šaliai. Darbo objekas –privatizavimo proceso ypatumai Lietuvoje.

Darbo metodai: literatūros analizė, autorių (ekonomistų) nuomonės, bei statistinių duomenų rinkimas, sisteminimas ir analizė.

  • Microsoft Word 254 KB
  • 2013 m.
  • 32 puslapiai (6730 žodžiai)
  • Universitetas
  • Privatizacija Lietuvoje
    10 - 2 balsai (-ų)
Privatizacija Lietuvoje. (2013 m. Birželio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/privatizacija-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 15:37
×