Privatizavimo fondas


Privatizavimo fondo reikšmė ir svarba. Privatizavimo fondo esmė. Privatizavimo fondo veikla.

Lėšos, patenkančios į privatizavimo fondo sąskaitą, atsiranda iš šių šaltinių:

Įplaukų, gautų iš privatizavimo sandorių;

Palūkanų bei delspinigių už atidėtas mokėti sumas pagal privatizavimo sandorius;

Bei kitų įplaukų, tokių kaip: tarptautinių organizacijų paramos, pajamų už papildomai teikiamas paslaugas, duomenų bazės naudojimą bei kt.

Savivaldybės savo privatizavimo fondus tvarko sąvarankiškai, dažnai skoloms padengti arba tam tikrų švietimo, sveikatos ar sporto pastatų remontams ar statyboms atlikti.

Visgi pagrindinė išskiriama privatizavimo fondo reikšmė – gyventojų santaupų atkūrimas. Pagal Lietuvos Respublikos gyventojų santaupų atkūrimo įstatymą, atkuriamos yra šios gyventojų santaupos:

buvusios SSRS 1982 m. išleistos obligacijos, 1994 m. įregistruotos AB ,,Hansabankas‘‘.

taip pat tokios atkuriamos gyventojų lėšos, kaip grąžintino turto vertės atlyginimų sumos, kompensacijos už laiką, išbūtą laisvės atėmimo vietoje, vienkartinės kompensacijos, santaupos, laikytos Lietuvos skyriuje 1992 m.

Žinant, kad nebiudžetiniai fondai turi savo tikslinę funkciją ir norint geriau suvokti privatizavimo fondo esmę, trumpai palyginkime, kuo jis skiriasi nuo kitų nebiudžetinių fondų ir kokios yra jų funkcijos.(žr.1 lentelę)

Remiantis šiais duomenimis, matome, jog grynasis turtas, atmetus visus įsipareigojimus, 2013 metų pirmojo ketvirčio duomenimis buvo 10 378 720, mažiau, nei lyginant su 2014 metų pirmuoju ketvirčiu, kur grynasis turtas siekia 18 210 388.

  • Microsoft Word 73 KB
  • 2015 m.
  • 2 puslapiai (843 žodžiai)
  • Simonas
  • Privatizavimo fondas
    10 - 8 balsai (-ų)
Privatizavimo fondas. (2015 m. Balandžio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/privatizavimo-fondas.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 02 d. 00:20
×
147 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo