Priverstinių elektromagnetinių virpesių tyrimas


Priverstiniai elektromagnetiniu virpesiu tyrimas. Elektromagnetiniu virpesiu grafikai. Elektromagnetiniu virpesiu generatorius. Priverstiniai elektromagnetiniu virpesiu tyrimas 4. Priverstiniu elektromagnetiniu virpesiu tyrimas laboratorinis. Elektromagnetiniai virpesiai ir bangos testas. Elektromagnetiniu virpesiai laboras. Biologiniai virpesiai. Priverstiniu elektromagnetiniu virpesiu tyrimas teorija. Virpesiu tyrimo metodika.

Priverstinių elektromagnetinių virpesių tyrimas. Ištirti įtampų rezonanso reiškinį ir nustatyti kontūro rezonansinį dažnį. Priemonės. Darbo metodika ir pagrindinės formulės. Bandymo eiga. Išvados. Naudota literatūra.

Priemonės: garsinio dažnio generatorius, voltmetrai kintamajai įtampai matuoti, susipažįstame su generatoriaus keitimo bei įtampos reguliavimo galimybėmis ir su voltmetro veikimu bei įtampos matavimo galimybėmis. Išsiaiškiname, kokie yra ritės induktyvumas ir kondensatoriaus talpa. Teoriškai apskaičiuosujungiame pav. Parodytą grandinę. Nustatome dėstytojo nurodytą generatoriaus ug įtampą ir, keisdami generatoriaus dažnį ķ, voltmetrais matuojame įtampas uc ir ul. Kai uc ir ul pradeda staigiai didėti, generatoriaus dažnį keičiame lėtai ir stengiamės pastebėti ir užrašyti rezonansinio dažnio ķr didumą (dažnį, kai uc ir ul pasiekia didžiausias reikšmes). Toliau didiname dažnį ir stebime bei matuojame mažėjančias įtampas uc ir ul. Matavimų metu stebime, kad generatoriaus įtampos didumas nesikeistų. Matavimo duomenis surašome į lentelę ir pagal juos brėžiame grafikus uc=ö(ķ) ir ul= ö(ķ). Ul,rez, ir ucrez palyginame tarpusavyje ir su ug.

Sujungiame pav. Parodytą grandinę ir išmatuojame, kaip punkte 2, įtampos ur priklausomybę nuo dažnio ķ. Iš formulės (1) apskaičiuojame srovės stiprio priklausomybę nuo dažnio (ief= ö(ķ)) ir nubrėžiame šios priklausomybės grafiką. Šį garfiką palyginame su grafikais gautais – ame punkte ir iš jo nustatome rezonansinį dažnį ķr. Eksperimentinius iš grafikų gautus, rezonansinio dažnio didumus palygteoriškai apskaičiavę grandinės, sudarytos iš ritės ir kondensatoriaus, rezonansinį dažnį, gavome, kad jis yra ķr =5178,13 hz, o atlikę bandymą gavome, kad rezonansinis dažnis yra ķr=4900 hz.

Ul,rez, ir ucrez priklausomybės nuo ö(ķ) grafikai yra labai panašūs. Skirtumas atsiranda nuo 4700 hz dažn. Astrauskienė, r. Bendorius, a. Bogdanovičius, a. Česnys, j. Jakimavičius. J. Kaulakys, s. A. Karpinskas, b. Martinėnas, n. Mykolaitienė, d. Styra, a. J. Šatas, a. Urbel

  • Microsoft Word 27 KB
  • 2012 m.
  • 3 puslapiai (454 žodžiai)
  • Felicija
  • Priverstinių elektromagnetinių virpesių tyrimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Priverstinių elektromagnetinių virpesių tyrimas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/priverstiniu-elektromagnetiniu-virpesiu-tyrimas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 14:24
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo