Priverstinių elektromagnetinnių virpesių tyrimas


Priverstinių elektromagnetinnių virpesių tyrimas. TIKSLAS ištirti įtampų rezonanso reiškinį ir nustatyti kontūro rezonansinį dažnį. PRIEMONĖS garsinio dažnio generatorius, voltmetras kintamajai įtampai matuoti, kondensatorius, ritė, rezistorius, jungiamieji laidai. Pagrindinės formulės. Bandymo eiga. Išvada. Literatūra.

Susipažįstu su generatoriaus dažnio keitimo bei įtampos reguliavimo galimybėmis ir su voltmetro veikimu bei įtampos matavimo galimybėmis. Teoriškai apskaičiuoju grandinės, sudarytos iš tokios ritės ir tokio kondensatoriaus, rezonansinį dažnį :

Sujungiu 2 pav. parodytą grandinę. Nustatau dėstytojo nurodytą generatoriaus UG įtampą, ir keisdamas generatoriaus dažnį , voltmetru matuoju įtampas UC ir UL. Matavimų metu stebiu, kad generatoriaus įtampos didumas nesikeistų. Matavimo duomenus užrašau į lentelę ir pagal juos brėžiu grafikus UC = () ir UL = ().

Sujungiu 1 pav. parodytą grandinę ir išmatuoju, kaip ir punkte 2, įtampos UR priklausomybę nuo dažnio . Pagal formulę , apskaičiuoju srovės stiprio priklausomybės grafiką. Šį grafiką pa;yginu su grafikais gautais 2-ame punkte ir iš jo nustatome rezonansinį dažnį r. Eksperimentionius, iš grafikų gautus rezonansinio dažnio didumus palyginu tarpusavyje ir us teoriškai pagal (4) formulę apskaičiuotu r didumu,

  • Elektrotechnika Laboratorinis darbas
  • Microsoft Word 38 KB
  • 2013 m.
  • 3 puslapiai (386 žodžiai)
  • Mindaugas
  • Priverstinių elektromagnetinnių virpesių tyrimas
    10 - 4 balsai (-ų)
Priverstinių elektromagnetinnių virpesių tyrimas. (2013 m. Spalio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/priverstiniu-elektromagnetinniu-virpesiu-tyrimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 20:28
×