Problemos įvertinimas ir strateginės kryptys remiantis Kraljic metodu


Problemos įvertinimas ir strateginės kryptys remiantis Kraljic metodu. Santrauka. Kraljic modelis pradėtas. Kraljic metodas. Modelio tikslas – kurti diferencijuotas pirkimo ir tiekimo strategijas. Neutralios ribos elementai reikalauja efektyvaus apdorojimo. Metodika. Pagrindinis tyrimų tikslas. Pritaikymo galimybės. Pirkimų metodas yra universalus ir gali būti pritaikytas labai plačiai. Strategijos formavimas. Teisingas pirkimų strategijos formavimas reikalauja papildomos vidinės ir išorinės informacijos Tiekimo rinkos išmanymo. Išvados. Kraljico metodas yra labai svarus įrankis pirkimų strategijos formavimui.


Kraljic modelis pradėtas naudoti 1983m. ir vis dar yra dominuojantis savo srityje. Nors yra vis dažniau naudojama Kraljic matrica, tačiau yra daug neatsakytų klausimų ir problemų, susijusių su planavimu ir strateginiais klausimais. Šis modelis susilaukė daugybė kritikos, tačiau ji buvo ginčijama ir paneigta. Atliktuose tyrimuose nurodoma, kurie matavimo metodai ir kokios tiekimo strategijos yra įmanomos, įskaitant papildomus strateginius prekių judėjimus matricoje. Tyrimų rezultatai rodo, kad nėra paprastos standartizuotos analizės – reikia atsižvelgi į rezultatus ir kritinį mąstymą bei pirkimų valdymo specifiką.

Modelio tikslas – kurti diferencijuotas pirkimo ir tiekimo strategijas. Kraljico požiūris apima matricą, pagal kurią produktai yra klasifikuojami remiantis dviem aspektais: pelno poveikis ir tiekimo rizika (didelis arba mažas) Rezultatas 2x2 matrica su 4 kategorijomis.

  • MS PowerPoint 512 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (319 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vladislav
  • Problemos įvertinimas ir strateginės kryptys remiantis Kraljic metodu
    10 - 1 balsai (-ų)
Problemos įvertinimas ir strateginės kryptys remiantis Kraljic metodu. (2019 m. Rugsėjo 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/problemos-ivertinimas-ir-strategines-kryptys-remiantis-kraljic-metodu.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 27 d. 19:43
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo