Procesinio požiūrio įgyvendinimas UAB „EDEGA“ įmonėje


Procesinio požiūrio įgyvendinimas UAB „EDEGA“ įmonėje.


Procesinio požiūrio įsigalėjimas – vienas iš svarbiausių laimėjimų, pasiektų vadybos ir administravimo srityje per pastarąjį dešimtmetį. Vienas iš šio proceso pradininkų E. Demingas. Jis įrodė, kad gaminti kokybišką produktą ar daryti kokybišką paslaugą yra pigiau. Kokybė kainuoja brangiai, o nekokybė – dar brangiau. Užkirsti kelią kokybės problemoms yra lengviau ir geriau, negu jų ieškoti, aptikti ir ištaisyti.

Tarpusavyje susijusių veiksmų visuma, kai naudojant išteklius gaviniams paversti produkcija, gali būti nagrinėjama kaip procesas. Procesas – valdymo objektas, kuris leidžia pasiekti organizacijos tikslus, valdant procesus, kurie juos lemia, kaip yra apibrėžiama visuotinės kokybės vadyboje.

Vidinių vartotojų poreikius suprasti ir nustatyti;

Atsižvelgus į šiuos aspektus taip bus sumažinama netinkamas proceso valdymas ir rezultatai bus kur kas didesni.

Kiekvienas procesas ir jo seka kuo efektyviau bus valdoma, tuo geresnis bus rezultatas. Kiekviena įmonė tai atliekama skirtingai, tačiau kaip teigia Juozas Mikulis galima išskirti tokius apibendrintus etapus:

(Pirmiausia yra nustatomas pagrindinis įmonės veiklos rezultatas – produktas ar paslauga, po to nustatomas pirminis produktas – gavinys, ateinantis į įmonę ir išsiaiškinama, kokie tarpiniai produktai arba rezultatai yra tarp pirminių gavinių ir galutinio rezultato. Tokie veiksmai, atliekami tarp šių subproduktų arba subrezultatų, ir yra procesai.)

(Šiuo etapu yra paskiriami atsakingi žmonės už tam tikrą procesų valdymą, kuriems suteikiami reikalingi įgaliojimai ir ištekliai.)

(Nustatoma ir išanalizuojama iki reikiamo lygio procesų seka, informacijos ir atsakomybės srautai, atpažystant kiekvieno proceso tiekėją, klientą, gavinius ir rezultatą.)

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 176 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1339 žodžiai)
  • Rasa
  • Procesinio požiūrio įgyvendinimas UAB „EDEGA“ įmonėje
    10 - 4 balsai (-ų)
Procesinio požiūrio įgyvendinimas UAB „EDEGA“ įmonėje. (2016 m. Balandžio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/procesinio-poziurio-igyvendinimas-uab-edega-imoneje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 00:14
×