Proceso atnaujinimo instituto teoriniai ir praktiniai aspektai Lietuvos teismų praktikoje


Proceso atnaujinimo institutas. Teismu praktika dėl administracinio proceso atnaujinimas. Terminu atnaujinimas. Proceso atnaujinimas administraciniame procese. Terminu atnaujinimas administraciniame procese. Civilinio proceso atnaujinimo pagrindai. Baudžiamojo proceso atnaujinimas. "proceso atnaujinimo reiksme yra". Proceso atnaujinimo pagrindu reiksme. Proceso atnaujinimas civiliniame procese.

Įvadas. Informacijos šaltinių apžvalga. Proceso atnaujinimo esmė. Proceso atnaujinimo pagrindai. Proceso atnaujinimo tvarka ir pasekmės. Darbo metodai ir priemonės. Tyrimo eigos pristatymas. Darbo rezultatai ir jų aptarimas. Proceso atnaujinimo pagrindai lietuvos teismų praktikoje. Proceso atnaujinimo pagrindų taikymas civiliniame procese. Proceso atnaujinimo pagrindų taikymas administraciniame procese. Proceso atnaujinimo pagrindų taikymas baudžiamajame procese. Proceso atnaujinimo instituto taikymas teismų praktikoje. Išvados. Literatūros sąrašas. Priedai.

Darbo tema- proceso atnaujinimo instituto teoriniai ir praktiniai aspektai lietuvos teismų praktikoje. Darbe detaliai analizuojami proceso atnaujinimo pagrindai, kadangi proceso atnaujinimo institutas tiek civiliniame, tiek administraciniame, tiek baudžiamajame procese gali būti taikomas tik esant įstatymuose nustatytiems pagrindams.

Darbe atliekamas tyrimas, siekiant visapusiškai atskleisti proceso atnaujinimo instituto reikšmę ir praktinį taikymą.

Tyrimas atliktas anketuojant lietuvos aukščiausiojo teismo ir lietuvos vyriausiojo administracinio teismo nutartis priimtas bylose dėl proceso atnaujinimo. Tyrimo metu nagrinėti tokie klausimai. Kaip dažnai proceso atnaujinimo institutas taikomas teismų praktikoje? Kokios bylose - civilinėse, administracinėse ar baudžiamosiose proceso atnaujinimo institutas taikomas dažniau ir kodėl? Kokie dažniausiai pasitaikantys proceso atnaujinimo pagrindai lietuvos teismų praktikoje? Kokios problemos kyla taikant proceso atnaujinimo institutą? Atlikus tyrimą nustatyta, kad proceso atnaujinimo institutas lietuvos teismų praktikoje taikomas palyginti retai, tačiau prieita prie išvados, kad nuo to proceso atnaujinimo instituto reikšmė nesumažėja, kadangi šio instituto tikslas- užtikrinti, kad būtų įvykdytas teisingumas, o tai yra ne tik svarbus konstitucinis principas, bet ir teisinės valstybės pagrindas.

  • Microsoft Word 94 KB
  • 2012 m.
  • 55 puslapiai (16243 žodžiai)
  • Universitetas
  • Paneleprim
  • Proceso atnaujinimo instituto teoriniai ir praktiniai aspektai Lietuvos teismų praktikoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Proceso atnaujinimo instituto teoriniai ir praktiniai aspektai Lietuvos teismų praktikoje. (2012 m. Balandžio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/proceso-atnaujinimo-instituto-teoriniai-ir-praktiniai-aspektai-lietuvos-teismu-praktikoje.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 10:23
×