Procesoriai „Intel“


Iki “Pentium" ir toliau.  Kompanijos darbas. Procesoriai atmosfera kaista. Abejonės dėl “Pentium 4“.


Pirmoji susigundė skaičiuotuvus gaminusi Japonijos kompanija ,,Busicom". Kiekvienas įtaisas buvo konstruojamas pagal kliento poreikius, todėl ir užsakymas buvo sudėtingas - reikėjo pagaminti 12 rūšių logines mikroschemas. ,,Intel" inžinierius Tedas Hoffas pakeitė užsakymą ir vietoj 12 rūšių lustų pradėjo gaminti vienos rūšies plataus naudojimo loginį įtaisą.

Jis tiko ne tik ,,Busicom", bet ir kitiems skaičiuotuvų gamintojams. Japonijos kompanija tuo metu turėjo finansinių problemų, todėl greitai sutiko už 60 000 dolerių parduoti ,,Intel" kompanijai teises pardavinėti naująjį lustą.

Visų mikroprocesorių ,,protėvis" 4004 lustas vartotojams buvo pateiktas 1971 metų pabaigoje. Jame buvo 2300 tranzistorių, plokštelė dydžiu prilygo nykščio nagui, kainavo 200 dolerių. ,,Mažylis" galėjo atlikti iki 60 000 operacijų per sekundę. Šis įtaisas galimybėmis pranoko pirmąją elektroninę skaičiavimo mašiną ENIAC, kuri buvo sudaryta iš 18 000 vakuuminių lempų ir vos tilpo į 1000 kvadratinių metrų ploto salę.

16 bitų architektūros 8086 bei 8 bitų 8088. Per vienerius metus šie lustai buvo įmontuoti 2500 tipų prietaisuose, pirmajame   IBM korporacijos asmeniniame kompiuteryje.   Pastarosios kompanijos atstovus įtikinti naudoti ,,Intel" produkciją buvo sunkiausia -IBM naudojo tik pačių pagamintas dalis.

Garsusis 80286 mikroprocesorius pagamintas 1981 metais. Tris kartus konkurentus našumu pranokusiame luste buvo sumontuota 134 000 tranzistorių.  Naujoji ,,širdis" galėjo valdyti atmintį, kompiuteryje su šiuo procesoriumi buvo galima   naudoti ankstesniems ,,gentainiams" sukurtą programinę įrangą.

Kitą    žingsnį ,,Pentium"   link ,,Intel" žengė 1985 metais išleidusi ,,Intel386". Šiame 32 bitų architektūros įrenginyje buvo sugrūsta 275 000 tranzistorių. Per sekundę lustas galėjo įvykdyti iki penkių milijonų instrukcijų (million instructions per second - MIPS). Šį procesorių pirmoji panaudojo ,,Compaq" kompanija, pagaminusi kompiuterį ,,DESKPRO 386".

Po dvejų metų kompanija pradėjo ,,P6" šeimą - išleido ,,Pentium Pro" procesorių. Nauja jame buvo tai, kad pačiame luste inžinieriai įmontavo ypač sparčią atmintį. Tranzistorių kiekis išaugo iki 5,5 milijono, o našumas - iki 300 MIPS. ,,Pentium Pro" vis dar populiarus gaminant našias darbo bei tarnybines stotis.

Nebrangių kompiuterių gamintojus ,,Intel" nudžiugino balandžio mėnesį, pristatydama supaprastintą ,,Pentium II" variantą ,,Intel Celeron" be brangios ,,Level 2" spartinančiosios atminties (cache).

Neseniai pasirodė sudėtingesnis ,,Pentium II" variantas darbo bei tarnybinėms stotims ,,Pentium II Xeon". Brangiame įtaise yra talpi (iki 1 MB) ,,Level 2" spartinančioji atmintis, taktinis dažnis siekia 400 MHz. ,,Pentium II Xeon" šiuo metu yra galingiausias ,,Intel" gaminamas procesorius. 2000-ųjų metų viduryje planuojama pagaminti naujos 64 bitų architektūros procesorių kodiniu pavadinimu ,,Merced". Šis įtaisas kuriamas kartu su kompanija ,,Hewlett-Packard".

Fairchild Semiconductor" kompanijoje buvo įsigalėjusi griežta socialinė hierarchija. Steigiant ,,Intel" buvo atsisakyta įpročio rezervuoti viršininkų automobiliams vietas automobilių stovėjimo aikštelėje, skirti erdvesnius kabinetus ir kitų daugumą darbuotojų žeminančių smulkmenų.

1991 metais už vieną procesoriaus ,,i486" MIPS teko pakloti iki 225 dolerių, dabar už vieną ,,Pentium II" MIPS mokami 2 doleriai. Didelė pažanga matoma ir mažinant laidininkų plotį: pirmuose lustuose jis buvo 12 mikronų, dabar taikomi 0,25 mikrono ir siauresni laidininkai. Palyginkite: plauko storis yra 100 mikronų. G.Moore'o teigimu, jei automobilių pramonė vystytųsi tokiais tempais kaip puslaidininkių, tai šiandien ,,Rolls Royce" automobilis 125 tūkstančiams kilometrų sunaudotų vieną litrą benzino, o mokestis už parkavimą būtų didesnis už paties automobilio kainą. Dabar penkiamečio vaiko, žaidžiančio kompiuteriu su ,,Pentium" procesoriumi, galimybės žymiai didesnės nei mokslininkų komandos, paleidusios kosminį laivą į Mėnulį.

  • Microsoft Word 137 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (3222 žodžiai)
  • Mokykla
  • Lukas
  • Procesoriai „Intel“
    10 - 3 balsai (-ų)
Procesoriai „Intel“. (2019 m. Birželio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/procesoriai-intel.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 07 d. 13:39
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!