Procesų inžinerija


Kokie procesai vadinami technologiniais ir kokie cheminiais technologiniais. Kokie tai periodiniai ir neperiodiniai procesai. Kokie tai nuostovieji ir nenuostovieji procesai. Skysčio tankiu vadinama. Koks skystis ir kokiame temperatūrų intervale traukiasi. Skysčio tūrio šiluminio plėtimosi koeficientas parodo. Sisteminis ir nesisteminiai slėgio matavimo vienetai. Kokie prietaisai rodo realų absoliutinį slėgį. Kylant temperatūrai , skysčių klampa. ir kodėl. Kur yra didžiausias ir mažiausias greitis pagal vamzdžio skerspjūvį. Dėl ko atsiranda vietinių kliūčių slėgio nuostoliai. Slėgio nuostolius dėl trinties lemia. Čiurkšlės susiaurėjimo koeficientu. Kada skaičiuojamas ekvivalentinis skersmuo. Kodėl juda skysčiai vamzdynuose ir aparatuose. Masės greitis. Slėgio matavimo prietaisai skirstomi į. Slėgio aukščio nuostoliai susideda iš. Tiriamosios vamzdynų sistemos vietinių kliūčių slėgio aukščio nuostoliai yra lygūs. Skysčio ištekėjimo greičio koeficientas parodo. Čiurkšlės susiaurėjimo koeficientu vadinama. Debito koeficientas parodo. Kas yra maža anga ir antgalis. Angoje ar antgalyje yra didesnis debito koeficientas ir kodėl. Hidrodinaminio debito matavimo metodo esmę sudaro. Pagal diafragmos , matavimo tūtos , Venturio vamzdžio rodmenis apskaičiuojamas. Greičiams matuoti srauto skerspjūvyje galima panaudoti. Pito ir Prandtlio vamzdelio rodmenis leidžia apskaičiuoti. Pito ir Prandtlio vamzdelį sudaro lyg du atskiri vamzdeliai. Ką jie matuoja. Maišymo tikslas. Maišymo būdai. Maišymo procesas apibūdinamas. Pagrindinis mechaninės maišyklės elementas yra. Pagrindiniai siurblių parametrai. Paprastųjų stumoklinių siurblių darbo netolygumai mažinami. Kad skystis neištekėtų iš išcentrinio siurblio.

Gamtinių žaliavų ir technologinių medžiagų būklės pakeitimas vienomis ar kitomis sąlygomis yra vadinamas technologiniu procesu.

Cheminės technologijos procesų metu, skirtingai negu mechaninių procesų metu, ne tik kinta medžiagų fizikinės savybės, bet ir susidaro kitos sudėties ir savybių medžiagos, ir tai gali sietis su agregatinės būklės pasikeitimu.

Visos periodinio proceso stadijos vyksta tame pačiame aparato taške ir procesą nusakantys parametrai (temperatūra, slėgis, koncentracija ir kt.) kinta jo metu. Vykdant šiuos procesus, tam tikrais laiko momentais į aparatą pakraunamos žaliavos, o jas apdorojus iškraunamas produktas. Visi periodiniai procesai yra nenuostovūs.

Neperiodiniams procesams būdinga tai, kad skirtinguose aparato (arba aparatų) taškuose tuo pačiu metu vyksta visos proceso stadijos, t. y. nenutrūkstamas žaliavų tiekimas į aparatą ir gatavos produkcijos iškrovimas vyksta visą laiką. Kiekviename aparato taške parametrų vertės proceso metu nekinta.

Kokie tai nuostovieji ir nenuostovieji procesai

Jei procesą nusakančių parametrų visuma kinta erdvėje, bet tame pačiame taške visą laiką išlieka pastovūs, tai procesas yra nuostovusis. Kai procesai nenuostovūs, tai procesą nusakantys parametrai kinta ne tik erdvėje, bet ir laikui bėgant.

Skysčio tankis – jo tūrio vieneto masė, kg/m3.

  • Microsoft Word 22 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1150 žodžiai)
  • Simona
  • Procesų inžinerija
    8 - 1 balsai (-ų)
Procesų inžinerija. (2015 m. Gruodžio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/procesu-inzinerija.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 21 d. 10:56
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo