Produkcijos savikainos analizė


Savikainos mažinimas. Produkto savikainos sudetines dalys. Pardavimų savikainos analizė. Gaminio savikaina 2010. Pardavimu savikainos mazinimas.

Įvadas. Įmonės ab „stumbras“ charakteristika. Įmonės ab „stumbras“ produkcijos savikainos analizė. Įmonės ab „stumbras“ produkcijos savikainos plano įvykdymas. Metais. Pažyma. Įmonės ab „stumbras“ išlaidų vienam produkcijos litui dinamikos analizė. Išlaidų vienam prekinės produkcijos litui dinamikos analizė. Įmonės ab „stumbras“ darbo užmokesčio išlaidų analizė. Išvados.

Sistemingas produkcijos savikainos mažinimas yra pagrindas įmonės sankaupoms didinti, prekių kainoms mažinti ir konkurencingumui didinti. Pagrindiniai išlaidų apskaitos ir produkcijos savikainos kalkuliavimo tikslai yra apskaičiuoti įmonės pelną, produkcijos vieneto, teikiamos paslaugos, ūkinio proceso ar veiklos savikainą; įvertinti padalinių efektyvumą; padėti geriau planuoti ir kontroliuoti įmonės veiklą bei priimti ekonominius sprendimus. Tiesioginis pelningumo rodiklius ir sugebėjimą konkuruoti įtakojantis veiksnys yra kaina. Nežiūrint į tai, kad kainų lygi nulemia paklausos ar pasiūlos santykis, pirmiausiai reikia žinoti, kiek įmonei iš tikrųjų kainuoja pagaminti bei parduoti vieną ar kitą produktą. Visos įmonės padarytos išlaidos (gamybinės, bendrosios ir administracinės) yra sudėtinės pilnosios produktų savikainos dalys. Prie pilnosios savikainos pridėjus pardavimų išlaidos apskaičiuojama produktų komercinė savikaina, kuri parodo, ar produktas pelningas ar nuostolingas. Todėl į šį savikainos rodiklį būtina atsižvelgti mažinant produkto kainą, nes gali būti taip, kad įmonės bendrosios, administravimo ir pardavimo išlaidos yra tokios, kad sumažinta pardavimo kaina jų nepadengs ir įmonė galiausiai patirs nuostolį. Didėjant gamybos apimčiai, nenukrypstamas produkcijos savikainos mažinimas įgauna vis didesnę reikšmę ir duoda vis didesnį efektą.

Darbo objektas – alkoholio pramonės įmonė AB „Stumbras“;

Darbo tikslas - išanalizuoti įmonės AB „Stumbras“ produkcijos savikainą.

Darbo uždaviniai:

1.išanalizuoti savikainos plano įvykdymą 2009m. ir nukrypimų nuo plano priežastis;

2.išanalizuoti kaip keitėsi išlaidos, tenkančios vienam produkcijos litui ir kokie veiksniai tam turėjo įtakos;

3.atlikti darbo užmokesčio išlaidų analizę darbo našumo ir užmokesčio atžvilgiu.

Darbo metodai: mokslinės literatūros turinio analizė, rodiklių skaičiavimas kiekybinių metodu.

  • Ekonomika Namų darbas
  • Microsoft Word 33 KB
  • 2013 m.
  • 12 puslapių (3234 žodžiai)
  • Universitetas
  • Janina
  • Produkcijos savikainos analizė
    10 - 1 balsai (-ų)
Produkcijos savikainos analizė. (2013 m. Gegužės 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/produkcijos-savikainos-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 06:24
×