Produktų kokybės charakteristikos Statinio kokybė


Produkto kokybės samprata. Produkto kokybė. Produktų kokybės charakteristikos pagal Garviną. Prekių vartojamosios savybės. Statinio kaip produkto kokybė. Statinio projekto kokybė. Statybinių medžiagų, gaminių ir įrenginių kokybė. Statybos ir montavimo darbų kokybė. Užbaigtų statinių kokybės vertinimas. Esminiai statinio reikalavimai. Užsakovo reikalavimai dėl estetikos. Naudojimo stadija. Išvados. Literatūros sąrašas.


Kokybė yra apibrėžiama labai įvairiai, skirtingais požiūriais ir sampratomis. Viena iš šių sampratų - produkto kokybė. Produkto kokybė nusakoma kaip apibrėžtas, tikslus ir išmatuojamas dydis. Kokybę atspindi produkto savybių ir požymių kiekis. Šios savybės ilgainiui nusakomos tam tikromis charakteristikomis ir rodikliais, kurie atspindi produkto gebėjimą patenkinti vartotojų išreikštus ar numatomus poreikius arba kokybiškus produktus, neturinčius defektų (Jurkauskas 2006).

Pagal Garviną, galima išskirti aštuonias pagrindines charakteristikas vertinant produkto kokybę: savybes, išskirtinius produkto požymius, patikimumą, atitikimą, ilgaamžiškumą, paslaugų pritaikomumą, estetiką ir suvokiamą kokybę (Banaitis, Banaitienė 2012).

Vartojamosios savybės – tai prekių objektyvi ypatybė, sąlygojanti žmogaus arba visuomenės poreikių patenkinimą prekės eksploatavimo (vartojimo) metu bei apsprendžianti prekių kokybę ir vartojamąją vertę.

Prekės naudingumas žmogui, jos vartojamoji vertė ir kokybė apsprendžiama prekės funkcinių, ergonominių, aplinkosaugos, patikimumo, estetinių, ekonominių ir socialinių savybių visumos (Ruževičius 2006).

Statinio kokybė – tai visuma statinio savybių, kurias pagal normatyvinius reikalavimus privalo užtikrinti parengtas statinio projektas ir numatytos jame statybinės medžiagos, gaminiai bei įrenginiai, atliekami statybos ir montavimo darbai (Banaitis, Banaitienė 2012). Todėl normatyvinė statybos produkcijos kokybė susideda iš projekto, naudotų statybinių medžiagų, gaminių, bei įrenginių ir atliekamų statybos bei montavimo darbų kokybės.

Produkcijos (pastato) kokybės formavimo procesas yra sudėtingas ir sudaro savotišką grandinę: ji prasideda produkcijos užsakovo (statytojo) poreikių tenkinimo idėja, išreikšta tam tikromis charakteristikomis ir kokybe, kuri toliau plėtojama ir įgyvendinama projektuose bei gamybos procesuose techninių sąlygų ir standartų pavidalu. Šios grandinės grįžtamasis ryšys privalo atitikti produkcijos užsakovų numatytus (užsakytus) kokybės reikalavimus (Banaitis, Banaitienė 2012).

  • Statyba Projektas
  • Microsoft Word 299 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1442 žodžiai)
  • Universitetas
  • Leo
  • Produktų kokybės charakteristikos Statinio kokybė
    10 - 2 balsai (-ų)
Produktų kokybės charakteristikos Statinio kokybė. (2017 m. Gegužės 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/produktu-kokybes-charakteristikos-statinio-kokybe.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 23:44
×