Profesijos pasirinkimas


Rašinys kodel svarbu tinkamai pasirinkti profesija. Kokia profesija pasirinkti testas. Advokato profesija rasinys 7 klasei. Kaip pasirinkti specialybe. Policininko profesijos pasirinkimo rasinys. Kuri profesija man rinktis?. Kaip pasirinkti norima profesija. Profesijos pasirinkimas rasinys. Profesiju daug kokia pasirinkti man rasinys. Referatai pagal specialybe.

Profesijos rinkimasis gali stipriai pakeisti tolimesnį žmonių gyvenimą, todėl jaunuoliai, baigdani mokyklą turi svarbią užduotį: tinkamai pasirinkti profesiją, kuri juos lydės tolimesniame gyvenimo kelyje. Kiekvienam jaunuoliui iškyla klausimai: kas toliau manęs laukia, kokia profesija man patinka, kokia profesija man tiktų, ar aš sugebėčiau dirbti pagal vieną ar kitą profesiją? Šie klausimai užgriūna jaunuolius tik prasidėjus dvyliktai klasei, kai reikia rinktis kokius egzaminus norėsime laikyti, tai daug lemia kai norime stoti į norimą specialybę, žinoma, nevisada taip lengva pasirinkti profesiją, juk tolimesniame gyvenimo etape jo išsilavinimas padės jam rasti gerą darbą, su geru užmokesčiu, bet svarbiausia juk, kad galėtume su malonumu eiti į darbą. Svarbu paminėti tai, kad žmogui sekasi geriau tada, kai jis tinkamai pasirenka profesiją. Jei nėra stipraus noro ir vidinės motyvacijos renkantis profesiją, jam nesiseks nei darbe, nei gyvenime, nes jie bus bespalviai, neįdomūs. Dažniausiai jaunuoliai profesija renkasi pagal tai, kiek uždirbs pinigų, kas paklausiausia dabar, o ne pagal tai, kas jiems įdomiau ir suprantamiau. Žinoma, šiuo atveju darbuotojų našumas yra prastesnis. Taigi, profesiją renkantis reikia reikia į viską žiūrėti racionaliai, sistemingai – siekiaant vidinės harmonijos, kuri įmanoma tik tada, kai žmogus gerai pažįsta savo polinkius, gebėjimus, interesus, darbo turinį ir vadovaujantis vidiniais motyvais (Petrauskaitė, 1996). Profesijos pasirinkimas parodo žmogaus vertybes, norą keistis, labiau pažinti save, sugebėjimą suderinti savo žinias, patirtį su profesija. Galima teigti, kad profesiją pasirinkti tikrai nėra lengva. Profesinio apsisprendimo tikroveje visada galimas socialinių ir asmeninių poreikių nesuderinamumas (Bitinas, 2004). Pastebima tendencija, jog darbą greičiausiai susiranda baigusieji aukštąsias ir aukštesniąsias mokyklas, ypač taka, kai jaunuoliai tinkamai pasirenka kur ir ką studijuoti.
  • Psichologija Referatas
  • Microsoft Word 20 KB
  • 2012 m.
  • 6 puslapiai (1429 žodžiai)
  • Mokykla
  • Karolina
  • Profesijos pasirinkimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Profesijos pasirinkimas. (2012 m. Spalio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/profesijos-pasirinkimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 21:56
×