Profesinė etika Ar sveikata vertybė?


Ar sveikata – vertybė. Darbą tikrino. Literatūros sąrašas.

Mūsų visuomenė sparčiai keičiasi. Technologijos, socioekonominė ir šeimos struktūra, verslo kultūra – tai tik keletas sferų, patyrusių dramatiškus pasikeitimus per pastaruosius 20 metų. Kiekvienas pokytis suformulavo ir vis dar tebeformuoja mūsų požiūrį bei elgesį. Pavyždžiui turėdami galimybę norimus ar reikiamus dalykus įsigyti greitai, tampame vis nekantresni ir mažiau išradingi. Mums nebelieka poreikio dėl tų vertybių stengtis. Taip yra tikriausiai todėl, kad mūsų skubančioje visuomenėje ne visada sustojame apmąstyti kultūrinių pasikeitimų pasekmes. O reikėtų pagalvoti apie ateitį, nepamirštant ir mūsų veiklos įtakos jai. Laikas suabejoti savo vertybių sistema. Taigi laikas nuspręsti, kurios vertybės svarbios mūsų šeimų ir vaikų ateičiai, skatinti jas perprasti ir branginti kasdieniame gyvenime. (Pam Schiller, Tamera Bryant 2004)

Pam Schiller ir Tamera Bryant knygoje “Vertybių knyga” vaikai supažindinami su anot autorių šešiolika svarbiausių vertybių – pasiaukojimas, gailestis, bendradarbiavimas, drąsa, dora, paslaugumas, sąžiningumas, humoro jausmas, principingumas, ištikimybė, kantrybė, išdidumas, pagarba, atsakomybė, pasitikėjimas savimi, tolerancija. Deja sveikata, kaip vertybė saraše nepaminėta. Tačiau ar be sveikatos visos šios vertybės būtų įgyvendinamos?

Vetybes mes atsirenkame patys, daugelį jų padeda išugdyti tėvai, supanti aplinka, žmogus gyvendamas vertybių sąraša tai sumažina tai prailgina, skirting gyvenimo tarpsniu žmogaus vertybės gali skirtis, kartais prireikia didelių išgyvenimų ar sukrėtimų, kad tai kas atrodė kaip didele ir svarbi vertybė atrodo kaip visiškai nereikšmingas dalykas ar atvikščiai.

  • Filosofija Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 20 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1069 žodžiai)
  • Kolegija
  • Monika
  • Profesinė etika Ar sveikata vertybė?
    10 - 7 balsai (-ų)
Profesinė etika Ar sveikata vertybė?. (2015 m. Gruodžio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/profesine-etika-ar-sveikata-vertybe.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 20:03
×