Profesinė etika Paciento slauga situacijos analizė


Situacijos analizė. Sprendimų priėmimas už nepajėgius spręsti pacientus. SKYRIUS. 12 straipsnis. Paciento pareigos. SKYRIUS. 14 straipsnis. Draudimas teikti sveikatos priežiūros paslaugas be paciento sutikimo. SKYRIUS. 18 straipsnis. Nenumatyti ypatingi atvejai. SKYRIUS. 20 straipsnis. Atstovavimas neveiksniam ir ribotai veiksniam pacientui. Išvados.

Daug pacientų yra nepajėgūs patys priimti sprendimus. Tokie yra vaikai, tam tikros psichiatrinės ar neurologinės būklės asmenys, taip pat laikinai neturintys sąmonės ar komos būklėje esantys pacientai. Šiems pacientams reikia už juos galinčių spręsti pakaitinių asmenų: jais gali būti medikas arba kitas žmogus. Etinių problemų kyla, kai reikia pasirinkti tinkamą sprendimus priimti įgaliotą asmenį ir sprendimų priėmimo už nepajėgius spręsti asmenis kriterijus.

Kai kuriose valstybėse pacientų pasirinkti jų įgalioti asmenys nurodomi pirmumo tvarka (pvz., vyras arba žmona, suaugę vaikai, broliai ir seserys ir t. t.). Tokiais atvejais gydytojai priima sprendimus už pacientus tik tada, jei nurodyto pakaitinio asmens nepavyksta rasti, kaip kad dažnai nutinka kritinėse situacijose. PMA Paciento teisių deklaracijoje gydytojo pareiga šiuo atveju nusakoma taip:Jei pacientas yra be sąmonės ar dėl kitos priežasties nepajėgus išreikšti savo valios, informuoto asmens sutikimas turi būti gautas, jei tai įmanoma, iš teisiškai įgalioto atstovo.

Ypač sudėtingi etiniai klausimai kyla dėl psichinius ar neurologinius sutrikimus turinčių pacientų, kuriuos įprasta laikyti pavojingais sau ar kitiems. Svarbu kiek įmanoma gerbti jų teises, ypač teisę į laisvę. Vis dėlto tokių pacientų laisvę gali tekti suvaržyti arba gydyti juos prieš jų valią norint apsaugoti juos nuo galimos žalos sau ar kitiems. Galima skirti priverstinį paciento izoliavimą arba priverstinį gydymą.

  • MS PowerPoint 57 KB
  • 2016 m.
  • 12 puslapių (768 žodžiai)
  • Universitetas
  • Milda
  • Profesinė etika Paciento slauga situacijos analizė
    10 - 7 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Profesinė etika Paciento slauga situacijos analizė. (2015 m. Balandžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/profesine-etika-paciento-slauga-situacijos-analize.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 06 d. 12:33
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo