Profesinė etika pristatymas


Profesinė etika. Profesinės etikos principai. Paklusti įstatymams ir juos įgyvendinti. Atsakomybė profesinėje etikoje. Suprantama trejopai politinė atsakomybė, profesinė atsakomybė, asmeninė atsakomybė. Politinė atsakomybė reiškia. Profesinė atsakomybė reiškia. Asmeninė atsakomybė reiškia. Profesinės etikos vertybės. Efektyvumas, ekonomija, socialinė lygybė ir teisingumas. Efektyvumas – tai tinkamas darbo atlikimas. Efektyvumą lemiantys veiksniai (pagrindiniai). Techniniai (įgūdžiai, priemonės), gebėjimas bendrauti ir bendradarbiauti, gebėjimas planuoti veiklą, atskaitingumas ir dėmesys rezultatams. Ekonomija – tai kliento ir visuomenės interesų tenkinimas kuo mažesne kaina. Ekonomija reiškia, kad ribotų išteklių pagalba stengiamasi gauti geriausią įmanomą rezultatą. Socialinė lygybė ir teisingumas reiškia. Profesinės etikos problemos. Paternalizmas, elitizmas, susvetimėjimas, diskriminacija. Paternalizmas – tai pernelyg didelis globėjiškumas kliento atžvilgiu. Problema atsiranda, kai neatsižvelgiama į paties kliento norus. Elitizmas – tai tam tikros profesijos atstovų nuostata. Problema atsiranda, kai savo išskirtine padėtimi pradedama piktnaudžiauti. Susvetimėjimas – tai tam tikros profesijos atstovų požiūris. Problema atsiranda, kai toks atsiribojimas nuo kitų sričių specialistų pradeda trukdyti su jais bendradarbiauti. Diskriminacija – tai. Problema atsiranda, kai dėl tokios diskriminacijos asmuo negali realizuoti savęs.


Paklusti įstatymams ir juos įgyvendinti. Tarnauti visuomenės interesams. Vengti daryti žalą. Prisiimti asmeninę atsakomybę.

Suprantama trejopai: politinė atsakomybė, profesinė atsakomybė, asmeninė atsakomybė.

Politinė atsakomybė reiškia, kad darbuotojo veiksmai turi derintis su politinės ir administracinės valdžios keliamais reikalavimais.

Profesinė atsakomybė reiškia, kad darbuotojo veiksmai turi derintis su profesijos vertybėmis ir tradicijomis.

Asmeninė atsakomybė reiškia, kad darbuotojo veiksmai turi derintis su jo asmeninėmis vertybėmis, jeigu tai neprieštarauja kliento interesams.

Ekonomija reiškia, kad ribotų išteklių pagalba stengiamasi gauti geriausią įmanomą rezultatą. Tačiau... Ekonomija visuomet turi būti derinama su efektyvumu!

Problema atsiranda, kai neatsižvelgiama į paties kliento norus, vertybes, požiūrį. Todėl jo poreikiai gali būti visiškai ar iš dalies nepatenkinti.

Problema atsiranda, kai savo išskirtine padėtimi pradedama piktnaudžiauti.

Susvetimėjimas – tai tam tikros profesijos atstovų požiūris, kad jie yra visiškai skirtingi nuo kitų profesijų atstovų.

  • Etika Skaidrės
  • MS PowerPoint 34 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (400 žodžiai)
  • Kolegija
  • Artur
  • Profesinė etika pristatymas
    10 - 3 balsai (-ų)
Profesinė etika pristatymas . (2017 m. Gegužės 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/profesine-etika-pristatymas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 09:46
×