Profesinė etika. Situacijos analizė


Profesinė etika tai. Etines situacijos analize. Etine situacija. Profesine etika savoka. Mediko etika. Etikos situacija. Profesines etikos situacijos analize. Etika analizė. Profesines etikos samprata. Konfidencialumo samprata.

Situacijos analizė. Medikai ir pacientai. Išvada. Konfidencialumas. Gyvenimo pradžios ir pabaigos klausimai. Etikos bruožai ir principai. Medikų ir pacientų santykiai. Gydytojas p. , patyręs ir kvalifikuotas chirurgas, baigia naktinį budėjimą vidutinio dydžio regioninėje ligoninėje. Į ligoninę atvežtas vyras. Metų. Kuris skundėsi pilvo skausmu, vėmimu, karščiavimu ir pykinimu. Buvo nustatytas skausmingumas dešinėje klubinėje srityje. Paciento pulsas buvo padažnėjęs. Gydytojas k. Apžiūrėjęs pacientą nusprendžia, kad vyrui gali būti kirmėlinės ataugos uždėgimas. Skubiai reikalinga operacija. Gydytojas nurodo slaugytojai išsiaiškinti, ar pacientas galės susimokėti už tolesnį gydymą ligoninėje kol jį bus saugu išrašyti. Nepakalbėjęs su pacientu, gydytojas k. Perduoda pamainą gydytojui l. Ir išvyksta namo. Medikas, atrodo kaip gyvas meistras, pertvarkantis inertišką kūno medžiagą, o pacientas - tas pasyvus inertiškas kūnas, perdirbamas meistro veiksmų. Santykis tarp jų toks, kaip laikrodininko su sugedusiu laikrodžiu: pirmasis yra žmogus, o antrasis - tik daiktas, ir dar sugedęs; pirmasis - taisytojas, o antrasis - taisomas objektas.

Gydytojas p. Į ligoninę atvežtas vyras 45metų. Paciento pulsas buvo padažnėjęs. Gydytojas k. Skubiai reikalinga operacija. Gydytojas nurodo slaugytojai išsiaiškinti, ar pacientas galės susimokėti už tolesnį gydymą ligoninėje kol jį bus saugu išraš remiantis gydytojo ir paciento santykių analize, gydytojo k. Elgesys yra netinkamas keliais aspektais.

Bendravimo - gydytojas nemėgino pasišnekėti su pacientu, neišsiaikškino jo sveikatos sutrikimų priežasčių ir neaptarė galimų gydymo priemonių, nesidomėjo paciento finansinėmis galimybėmis toliau gydytis ligoninėje.

Informuoto sutikimo – pradėjus gydymą, pacientas nebuvo tinkamai informuotas ir nebuvo gautas jo sutikimas gydytis.

Užuojautos – gydytojo elgesys paciento atžvilgiu nepasižymėjo užuojauta dėl jo nepavydėtinos padėties. Galbūt jo, kaip chirurgo, gydymas buvo labai kvalifikuotas ir galbūt jis buvo pavargęs besibaigiant ilgai pamainai, bet tai nepateisina etikos pažeidimų.

Medikas, atrodo kaip gyvas meistras, pertvarkantis inertišką kūno medžiagą, o pacientas - tas pasyvus inertiškas kūnas, perdirbamas meistro veiksmų.

Pacientas nėra daiktas, net jeigu dažnai ir kam nors pasitarnauja, atlieka kokias instrumentines funkcijas. Jis juntmediko pareiga išlaikyti paslaptyje visą su pacientu susijusią informaciją buvo kertinis medicinos etikos principas nuo hipokrato laikų. Hipokrato priesaikoje ir kai kuriose vėlesnėse šios priesaikos versijose pareiga laikytis konfidencialumo neturi jokių išimčių. Kituose etikos kodeksuose kategoriškas požiūris į konfidencialumą yra atmetamas.

Konfidencialumo samprata kyla iš trijų šaltinių: autonomijos, pagarbos kitiems žmonėms ir pasitikėjimo. Autonomija siejama su konfidencialumu todėl, kad asmeninė informacija priklauso tam tikram asmeniui ir šios informacijos negalima perduoti kitiems be jo sutikimo. Jei pacientas atskleidžia asmeninę informaciją kitam asmeniui, pavyzdžiui, gydytojui, slaugytojai, kineziterapeutui, arba jei tyrėjai disponuoja medicininių tyrimų informacija, tai visi dalyvaujantys asmenys privalo išsaugoti ją paslaptyje, nebent pats asmuo sutiktų ją atskleisti.

Konfidencialumas taip pat yra svarbus todėl, kad kiekvienas žmogus yra vertas pagarbos. Vienas iš svarbesnių būdų parodyti pagarbą – tai privatumo išsaugojimas. Medicininėje aplinkoje išsaugoti privatumą yra dažnai sudėtinga, bet būtent tai duoda pagrindą tik dar labiau vengti nereikalingo kišimosi į privatų asmens gyvenimą.

  • Microsoft Word 14 KB
  • 2012 m.
  • 12 puslapių (2119 žodžiai)
  • Kolegija
  • Rimvyde
  • Profesinė etika. Situacijos analizė
    10 - 1 balsai (-ų)
Profesinė etika. Situacijos analizė. (2011 m. Gegužės 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/profesine-etika-situacijos-analize.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 02 d. 18:53
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo