Profesinė etikos pagrindai konspektas


Paaiškinkite etikos problemą apgavystė , pateikite pavyzdį iš savo profesinės veiklos. Paaiškinkite etikos problemą korupcija , pateikite pavyzdį iš savo profesinės veiklos. Paaiškinkite etikos problemą piktnaudžiavimas , pateikite pavyzdį iš savo profesinės veiklos. Paaiškinkite etikos problemą interesų konfliktas , pateikite pavyzdį iš savo profesinės veiklos. Paaiškinkite etikos problemą seksualinis priekabiavimas , pateikite pavyzdį iš savo profesinės veiklos. Apibūdinkite , koks sprendimas vadinamas etišku ir kokie jo pagrindiniai požymiai. Apibūdinkite tris pagrindinius etiško sprendimo priėmimo etapus. Paaiškinkite , kodėl kuriant etikos kodeksus itin didelis dėmesys skiriamas vertybių sistemai. Pagrįskite / argumentuokite etikos kodeksų reikalingumą verslo įmonėse pagal jūsų pasirinktą specialybę. Paaiškinkite , kokiais būdais galima užtikrinti , kad įmonės nariai laikytųsi etikos kodekso. Apibūdinkite , kas yra įmonių socialinė atsakomybė. Apibūdinkite , kokiais pagrindiniais veiklos principais vadovaujasi socialiai ataskingos įmonės. Apibūdinkite , kas yra socialinės atsakomybės standartas SA 8000 , kokia jo paskirtis. Tarptautinė socialinio atsakingumo organizacija. Apibūdinkite , kas yra organizacijos įvaizdis , kokia jo reikšmė. Paaiškinkite , kokie veiksniai lemia organizacijos įvaizdžio formavimąsi. Komunikavimą su aplinka. Apibūdinkite , kaip jūs formuosite savo profesinį įvaizdį. Apžvelgti situacijos faktus. Identifikuoti susiduriančias jėgas ir jų atsakomybę. Nustatyti susiduriančių jėgų motyvus ir tikslus. Apibūdinti situacijos susidarymo priežastis. Apibrėžti esamą problemą. Suprasti susiduriančių jėgų vaidmenis ir jų vertybes.


Pvz: Davimas daktarui pinigų už tai,kad geriau atliktų savo darbą.

Paaiškinkite etikos problemą piktnaudžiavimas, pateikite pavyzdį iš savo profesinės veiklos.

•Tai netinkamas savo tiesioginių pareigų atlikimas, pažeidžiant objektyvius profesinius reikalavimus.

Pvz: Melavimas darbdaviui, dėl susirgimo ir prašymas laisvos darbo dienos, nors ištiesų norima išvykti paatostogauti.

Paaiškinkite etikos problemą interesų konfliktas, pateikite pavyzdį iš savo profesinės veiklos.

Pvz: Darbdavio priėmimas į darbą savo giminaitį, net neatsižvelgiant į kitus žmones, kandidantuojančius į tą darbo vietą.

Paaiškinkite etikos problemą seksualinis priekabiavimas, pateikite pavyzdį iš savo profesinės veiklos.

Pvz: Darbdavio glostoma, šnekinama įvairiais klausimais, nesusijusiais su darbu ir kitais veiksmais nepatogiai bei išnaudojamai pasijaučianti padavėja.

Apibūdinkite, koks sprendimas vadinamas etišku ir kokie jo pagrindiniai požymiai.

Standarto esmė - tikėjimas, kad visose darbo vietose turi būti ginamos pagrindinės žmogaus teisės, o vadovybė yra pasiruošusi už tai prisiimti atsakomybę.

Tai suvokimas, įsivaizdavimas apie asmenį, produktą ar organizaciją, kuris yra tikslingai formuojamas. formuojama visuomenės nuomonė, Tai pat orgazinacijos įvaizdis gali būti išreiškiamas per simbolius, pagal kuriuos visuomenė atpažįsta organizaciją. Tai matomų organizacijos savybės, pagal kurias visuomenė gali atpažinti organizaciją

Ne visada galima nustatyti tikruosius susiduriančių jėgų motyvus ir tikslus, kartais tenka daryti savo prielaidas.

Kai nepavyksta surinkti visos ir išsamios informacijos apie kilusią problemą, tenka kelti hipotezes, aiškinančias situacijos susidarymą

Rekomenduojama pasirinkti alternatyvą, susijusią su daugiau nei viena vertybe ir žadančią kuo didesnes teigiamas pasekmes, nedarančią žalos ir atitinkančią visuomenės poreikius.

Tai gali būti naudinga, nes iš pasitaikančių klaidų ir patyrimo galima pasimokyti, numatomos tobulėjimo kryptys.

Atskirų profesijų atstovai (pvz., medikai), turėdami specifinių žinių ir patyrimą imasi atsakomybės nuspręsti kas bus geriausia kitiems.

Įvertinant visas aplinkybes, kurias geriausia žino ne specialistas, o klientas, pastarajam priklausytų galutinis sprendimo priėmimas.

Dėl to atskiri socialiniai sluoksniai neatstovauja kai kurioms profesijoms arba jiems sunkiau kilti karjeros laiptais (pvz., teisininkai, medikai, politikai).

Asociacijų laisvė - gina darbuotojų teisę kurti ir stoti į profesines sąjungas, nebijant sulaukti represinių veiksmų.

Tai žmogaus suvokimo rezultatas; įsitikinimai apie suvokiamą objektą ir jausmus jo atžvilgiu

  • Microsoft Word 1837 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (2465 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ligita
  • Profesinė etikos pagrindai konspektas
    10 - 1 balsai (-ų)
Profesinė etikos pagrindai konspektas. (2017 m. Lapkričio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/profesine-etikos-pagrindai-konspektas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 19 d. 12:54
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo