Profesinės etikos principai


Profesinės etikos principai. Profesinės etikos principai. Profesinės etikos vertybės efektyvumas, ekonomija, socialinė lygybė ir teisingumas. Profesinės etikos problemos paternalizmas, elitizmas, susvetimėjimas, diskriminacija. Atsakomybės rūšys profesinėje etikoje politinė, profesinė, asmeninė. Veiksniai, lėmę naujo tipo medicinos etikos (orientuotos į klientą/pacientą) atsiradimą moksliniai. Tyrimai, technologijų raida, demografinės permainos, socialinės permainos, moralinis netikrumas. Moralinis netikrumas. Bioetikos samprata ir tikslas. Sritys. Rūšys. Bioetikos principai autonomijos, geradarystės, nekenkimo, teisingumo. Tinkamas informavimas. Informavimo sutikimo aspektai. Teisingumo. Teisingumo samprata Sveikatos priežiūra turi būti teikiama. Atsargumo. Slaugytojo bendravimo su klientu/pacientu bruožai asimetrija, pasitikėjimas, galia, įgaliojimai. Sveikatos samprata. PSO sveikatos apibrėžimas.


Derinti biologijos žinias, greitai įgytas vystantis gyvybės mokslams, su žmogaus vertybių sistemomis, siekiant žmonijos išlikimo.

Sprendimus dėl nepilnamečio ar psichikos sutrikimų turinčio (pripažinto neveiksniu) paciento priima jo atstovas. Tačiau ir tokiu atveju pacientas turi būti kiek įmanoma įtraukiamas į sprendimų priėmimo procesą.

Savanoriškumas- grindžiamas pasirinkimo laisve – pacientas sprendimą turi priimti pats, nepatirdamas psichologinio spaudimo nei iš mediko, nei iš artimųjų pusės.

Autentiškumas- svarbus vertybiniu požiūriu – pacientas sprendimą priima, vadovaudamasis savo asmeninėmis vertybėmis bei įsitikinimais.

kryptingas svarstymas- grindžiamas racionalumu – pacientas pasirenka, tik susipažinęs su visomis įmanomomis alternatyvomis, jas apsvarstęs ir įvertinęs.

Bet kuri teikiama pagalba turi būti suderinta su pacientu, kad būtų atsižvelgta į jo poreikius, norus bei vertybes.

principas reiškia, kad Sveikatos priežiūros paslaugos turi būti teisingai paskirstomos visiems visuomenės

Taikant šį principą, gali kilti problemų dėl neatitikimo tarp sveikatos priežiūrai skirtų ribotų išteklių, ir nuolat didėjančių visuomenės poreikių šioje srityje.

principas reiškia, kad Naujas biotechnologijas reikia taikyti atsargiai, jeigu jų naudojimo ilgalaikės

Taikant atsargumo principą stengiamasi išvengti situacijos, kad biotechnologijos, užuot davę naudą žmogui/žmonijai, padarys žalą.

Įvairiose sveikatos priežiūros srityse ir įvairiose pacientų situacijose šie bioetikos

8. Slaugytojo bendravimo su klientu/pacientu bruožai: asimetrija, pasitikėjimas, galia, įgaliojimai.

padeda sėkmingam bendradarbiavimui. Jeigu medikas ar/ir pacientas nepripažįsta vienas kito turimo pranašumo, asimetrija gali lemti konfliktus.

ir dirbant kasdienį darbą. Savo turimą galią medikas gali panaudoti irgeriems, ir piktiems tikslams, todėl svarbu, kad šios galios panaudojimas būtų kontroliuojamas teisine ir etine prasme.

Prašykite spausdintos medžiagos, paveikslėlių ar video įrašų – skirtingais būdais pateikta informacija gali padėti suprasti ją žmonėms, kurių suvokimas skiriasi. Be to, šią medžiagą galėsite studijuoti ir namie, tam turėdami daugiau laiko.

Užsirašinėkite. Galite pas mediką atsivesti kitą žmogų, kuris taip pat dalyvautų pokalbyje ir vėliau galėtumėte su juo aptarti savo situaciją.

  • Microsoft Word 259 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1741 žodžiai)
  • Universitetas
  • Paulė
  • Profesinės etikos principai
    10 - 1 balsai (-ų)
Profesinės etikos principai. (2019 m. Birželio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/profesines-etikos-principai.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 23 d. 17:21
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo