Profesinės etikos žinių reikšmė teisininkės, teisininko veiklai savarankiškas darbas


Utenos kolegijos verslo ir technologijų fakulteto teisės katedros teisės studijų programa profesinės etikos projektinis darbas. Profesinės etikos žinių reikšmė teisininkės , teisininko veiklai i dalis. profesinės etikos apžvalga. Dalis. Etinės problemos samprata. Dalis. Organizacijos ir teisininkės , teisininko veiklos etiniai aspektai. Dalis. Etinės problemos sprendimas.


Etika mus lydi kiekvieną dieną – ji visada susijusi su veiksmais. Ji padeda mums nuspręsti kaip elgtis – sakyti tiesą ar meluoti, būti atsakingam ar ne, sukčiauti ar būti sąžiningam, įgauti žmonių pasitikėjimą ar užsitarnauti nepatikimo asmens „etiketę“ ir t.t. Etikos dėka galime pamatyti žmogaus požiūrį į visuomenę, į save.

Profesinė etika gvildena būtent profesinį elgesį, o bendroji etika – individo.

Kodėl į teisininkės, teisininko veikla susijusi su profesine etika ?

Etinė problema – tai situacija, kai individas pažeidžia nusistovėjusias normas ar profesinės etikos normas; kai sprendimas būna neteisingas ar amoralus.

Susiduriama su tokiomis etinėmis problemomis kaip nedoras, amoralus elgesys, vertybių ir moralės nebuvimas (kyšininkavimas, korupcija, piktnaudžiavimas tarnyba, ištekliais, pareigomis siekiant asmeninės naudos ir t.t.)

Atsakomybės nebuvimas, per mažos nuobaudos ar kai kuriais atvejais visiškas jų išvengimas.

Neteisingi ir savanaudiški sprendimai, kitų žmonių mulkinimas, neteisėtas praturtėjimas, kai kuriais atvejais žaidimas žmonių gyvenimais.

Pasirinkite viešojo sektoriaus atstovo etikos kodeksą ir jį paanalizuokite remiantis šiais klausimais:

Svarbiausi yra pagrindiniai STT pareigūnų elgesio principai: pagarba žmogui ir valstybei; teisingumas ir nešališkumas; sąžiningumas ir nesavanaudiškumas; padorumas, skaidrumas ir viešumas; pavyzdingumas; lojalumas valstybei ir STT; konfidencialumas.

Mažiau svarbios – pareigūnų tarpusavio santykiai ir elgesys ne tarnybos metu.

Etika taip pat turėtų paliesti ir asmenines pareigūno savybes tokias kaip – stropumas, dėmesingumas, saviugda, taupus ir veiksmingas valstybės nuosavybės ir infrastruktūros naudojimas.

Tobulinti savo kalbos ir bendravimo kultūrą; -pati darbo aplinka verčia tobulėti ir kultūringai bendrauti.

patekus į konfliktinę situaciją, dėl kurios gali nukentėti STT pareigūno reputacija, nedelsiant apie tai pranešti savo tiesioginiam vadovui; - šią nuostatą įgyvendinti pakankamai lengva, jeigu pareigūnas abejoja savo sprendimu, dėl kurio gali nukentėti STT pareigūno reputacija.

STT darbuotojas nėra eilinis pareigūnas, todėl jam turi būti taikoma didesnė atsakomybė. Laikytis kodekso reikalavimų – kiekvieno pareigūno garbės reikalas ir pareiga, norint įgauti visuomenės pripažinimą ir pasitikėjimą. Mano nuomone, drausminės nuobaudos yra per mažos, todėl ne visada bijoma pažeidinėti šį kodeksą.

Studijos yra profesinio kelio pradžia. Perskaitykite Utenos Kolegijos AEK ir pateikite savo nuomonę apie jį.

  • Teisė Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 26 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (2145 žodžiai)
  • Kolegija
  • Laura
  • Profesinės etikos žinių reikšmė teisininkės, teisininko veiklai savarankiškas darbas
    10 - 3 balsai (-ų)
Profesinės etikos žinių reikšmė teisininkės, teisininko veiklai savarankiškas darbas . (2017 m. Gegužės 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/profesines-etikos-ziniu-reiksme-teisininkes-teisininko-veiklai-savarankiskas-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 07:04
×