Profesinės etikos žinių reikšmė teisininko veiklai


Pagrindinės sąvokos. Dalis. Profesinės etikos apžvalga. Dalis. Etinės problemos samprata. Dalis. Organizacijos ir teisininkės veiklos etiniai aspektai. Dalis. Profesinės etikos reikšmė. Dalis. Kas Jūsų nuomone šiame pasaulyje yra gražaus ir gero. Išvados. Naudotų informacijos šaltinių sąrašas.


Mano nuomonė etika yra labai svarbi žmogaus veiklai. Paminėjau viršuje koks jos tikslas tai ir apibūdina kodėl ji svarbi. Nes jeigu visi pradėtų elgtis taip kaip jie nori, nieko nepaisydami kiltu didelis chaosas, žmonės nenusikalbėtų.

4) Kokius galėtumėte paminėti mūsų šalies pasiekimus (istoriškai ir šiuolaikiškai) ?

Istoriškai galėčiau paminėti ir man asmeniškai didžiulis Lietuvos pasiekimas yra Lietuvos nepriklausomybės atkūrimas. O šiuolaikiškas vienas iš pasiekimų galėtų būti švietimas, manau Lietuvoje pats švietimas yra tikrai aukšto lygio.

Profesinė etika gvildena profesinį elgesį, o bendroji etika – individo. Profesines etikos normos

6) Kodėl teisininkės, teisininko veikla susijusi su profesine etika ?

Nes jų veikla tiesiogiai susijusi su visuomenės interesais ir jos gerove.

ekonominiai - mažina ekonomikos augimą, trukdo vietos ir užsienio investicijoms, iškreipia rinkos santykius, stiprina šešėlinę ekonomiką, o tai neigiamai veikia finansinę šalies būklę, politiniai - nepasitikima valstybe, valdžios institucijomis bei jų vykdoma politika, administraciniai - žlugdo teisingą ir nešališką valdymą, kelia grėsmę nacionaliniam saugumui, socialiniai ir teisiniai - didėja skurdas, socialinė nelygybė, atsiranda teisinis nihilizmas, pakertamas tikėjimas teisingumu, visuo-menės savimonei - vyrauja nepasitikėjimo dvasia, stokojama pilietiškumo, sąmoningumo ir tarptautiniam prestižui - menkas šalies įvaizdis pasaulio bendrijoje, veikiantis prarastas potencialias užsienio investicijas.

e) ar Jūsų profesija gali prisidėti prie šios problemos sprendimo.

1) Pasirinkite du etikos kodeksus ir juos (atskirai) paanalizuokite remiantis šiais klausimais:

1. Svarbiausios manau yra tos, kur yra nustatytos politikų elgesio principai, kurių jie privalo laikytis. Kaip mažiau svarbesnių mano nuomone tokių net nėra, politikui (tautos atstovui) visos nuostatos ir principai turi būti svarbūs.

2. Muitinės pareigūnų etikos kodekse irgi prie svarbių priskirčiau principus nurodytus, kurių turi laikytis pareigūnai, o prie mažiau svarbių priskirčiau gal tarpusavio bendravimo nuostatas, nes tai galėtų būti ir kaip tarpusavio susitarimas daugiau.

d) aptarkite kurios ir kodėl nuostatos, susijusios su veikla tarnybos metu, yra įgyvendinamos sunkiausiai, su vidutiniškomis pastangomis ir lengviausiai.

e) aptarkite kurios ir kodėl nuostatos, susijusios su veikla ne tarnybos metu, yra įgyvendinamos sunkiausiai, su vidutiniškomis pastangomis ir lengviausiai.

Dėl veiksmingumo negaliu tiksliai pasakyti nebuvau susidurusi, bet kad mano manymu sankcijos galėtų būti greižtesnės tuomet gal ir pažeidimų būtų mažiau arba bent būtų bijojama nusižengti.

Šiai dienai neturiu papildomų pastebėjimų ką dar reikėtų aptarti. Man asmeniškai viskas aišku ir išsamu.

1) III dalyje nagrinėdami etikos kodeksus, tikriausiai įžvelgėte, su kokiomis problemomis yra susiduriama nagrinėtoje tarnyboje-nurodykite jas. Kaip reikėtų jas spręsti?

- Muitinės pareigūnų etikos kodekse - problemos būtų tokios kaip tarnybos įgaliojimų viršijimas, tarnybos pareigų neatlikimas, tarnybinis suklastojimas.

Tiesiog labiau pasigylinau ir nagrinėjau skundus, sprendimus, ko iki šiol neteko daryti. Apie pačią komisiją informacijos gavau, kokios jos funkcijos, kas gali būti nariu.

  • Microsoft Word 45 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (4255 žodžiai)
  • Kolegija
  • Andželika
  • Profesinės etikos žinių reikšmė teisininko veiklai
    10 - 3 balsai (-ų)
Profesinės etikos žinių reikšmė teisininko veiklai. (2020 m. Spalio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/profesines-etikos-ziniu-reiksme-teisininko-veiklai.html Peržiūrėta 2020 m. Gruodžio 05 d. 13:26
×
35 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo