Profesinės karjeros pasirinkimas


Referatas apie profesiją. Profesinės veiklos srities pasirinkimo veiksniai. Referatai karjeros tema. Profesijos referatas. Profesija referatas. Profesijos pasirinkimo veiksniai. Referatas profesines karjeros pasirinkimas. Profesijos pasirinkimas – tai procesas. Profesijos pasirinkimą lemiantys veiksniai. Magistro darbas profesijos pasirinkimas.

Įvadas. Karjeros pasirinkimą lemiantys veiksniai. Profesinės karjeros procesas. Psichologiniai profesinės karjeros pasirinkimo veiksniai. Profesijos pasirinkimas pagal lytį. Pagrindiniai pasirengimo karjeros principai. Rengimosi karjerai svarba. Darbo vietos nepastovumas. Darbo jėgos nepastovumas. Mokslininkų nuomonė. Išvados. Informacijos šaltinių sąrašas.

Kas tai yra pasirengimas karjerai? į šį klausimą bus galima atsakyti tik tada, kai žinosime kas tai yra karjera. Prancūzų kalbos žodis carriere reiškia veiklos sritį. Tarptautinių žodžių žodyne karjera apibūdinama kaip sėkminga veikla, pasisekimas gyvenime, veiklos rūšis. Tai kiekvieno žmogaus prigimtinis siekis, jo nuostatų ir veiklų seka, susijusi su darbine patirtimi per visą gyvenimą.

Profesinės karjeros pasirinkimas yra procesas, sudarantis sąlygas informacijos apie save kaupimui, jos panaudojimui ir susipažinimui su darbinės veiklos pasauliu bei savo santykio su tuo pasauliu nustatymui. Šis procesas paprastai prasideda anksti, kai mažo vaikučio klausiama: kuo norėsi būti užaugęs ? šitoks klausimas vaikui pasako du dalykus: jis kuo nors taps ateityje ir jam reikės rinktis. Mokykla, bendruomenė, šalies įvykiai veikia pasirinkimą ir kitus sprendimus.

Profesinės karjeros pasirinkimas nesibaigia įsidarbinimu. Mes toliau augame, keičiamės kaip ir visas aplinkinis pasaulis. Greitai besikeičiančio sudėtingo gyvenimo reiškiniai reikalauja naujai vertinti savo gyvenimą. Vadinasi, karjeros pasirinkimo procesas tęsiasi visą gyvenimą (perry, vanzandt, 1998).

Profesinės karjeros pasirinkimas yra viena aktualiausių problemų, nuo kurių tinkamo sprendimo priklauso tiek žmonių asmeninės, tiek visuomeninės gerovės augimas. Profesijos pasirinkimo problema yra saviraiškos ir savirealizacijos, savęs įtvirtinimo tam tikroje veikloje ir dvasinės harmonijos problema. Tik pasirinkęs tokį darbą, kuris atitinka dvasinius ir fizinius gabumus ir palinkimus, žmogus ras darbe vidinį pasitenkinimą, mėgs savo darbą, gerins ir tobulins jį. Ir tik toks darbuotojas yra naudingas savo tautosprofesinės karjeros pasirinkimas priklauso nuo visuomenės vertybių, esamų politinių ir ekonominių aplinkybių. Šiuo metu visuotiniai pripažįsta, kad geriausiai atskleisti savo kūrybinius sugebėjimus, veikti visu pajėgumu ir pasiekti gerų rezultatų galima tik tada, kai žmogus gali laisvai pasirinkti patraukliausią darbą, susilaukti teigiamo savo pasiekimų įvertinimo. Tačiau renkantis profesiją visada iškyla laisvės ir būtinumo problemų santykis.

šiuo metu Lietuvoje įsitvirtinta humanistiniais ir demokratiniais pagrindais besitvarkanti visuomenė. Šios humanistinės ir demokratinės nuostatos liečia visas praktines veiklos sritis, taigi ir profesijos pasirinkimą. Profesinės karjeros pasirinkimas susideda iš gana įvairių reiškinių, kurių kiekvieną reikia tirti skirtingais metodais.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 25 KB
  • 2011 m.
  • 12 puslapių (3177 žodžiai)
  • Steka
  • Profesinės karjeros pasirinkimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Profesinės karjeros pasirinkimas. (2011 m. Kovo 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/profesines-karjeros-pasirinkimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 10:09
×