Profesinės kultūros žinių reikšmė kosmetologo veiklai


Medicinos fakulteto sveikatos priežiūros ir reabilitacijos katedros. Kosmetologijos studijų programa. Profesinės kultūros žinių reikšmė kosmetologės veiklai projektinis darbas. Darbo struktūra Profesinės etikos apžvalga Dalis. Etinės problemos samprata. Dalis. Kosmetologės veiklos etiniai aspektai. Dalis. Medicina , teisė ir etika. Etinės problemos sprendimas.


Sąžiningumas sau ir aplinkiniui, pagarba visiems, mandagumas, ir kultūringas elgesys, netgi žmogaus manieros, laikysena, mandagumo tonas, mokėjimas išklausyti kita žmogų.

Paciento atžvilgių jeigu medikas bus neetiškas, netaktiškas praras dauguma klientu. Medikas turi būti etiškas, laikytis konfidencialumo, mandagaus tono kad pacientas juo pasikliautų, pasitikėtų.

Jeigu tu būdamas verslininkas busi etiškas ir dar turėsi psichologinių žinių tu pritrauksi daugiau klientu siūlydamas savo prekę arba paslaugą. Jeigu klientas bus neetiškas, netaktiškas su klientu joks teikėjas, verslininkas nenorės bendradarbiauti.

Ši profesija buvo sukurta, kad žmogui būtų galima suteikti estetišką išvaizdą. Vieniems įgimtus kitiems atsiradus po kažkokio įvykio, nes kaip žmogus jaučiasi estetiškai geriau, tai jis yra psichologiškai labiau savimi pasitikintis, lyg mūsų visuomenėje ypatingas šiais laikais yra sukurtas toks modelis, kad pirmas kelias sekundes yra kreipiamas dėmesys į žmogaus išvaizda , estetinį vaizdą, o tik po to į jo etika kultūrą ir intelektą.

Šios srities specialistai atlieka įvairias paslaugas susijusias su grožio sritimi.

Taip, jeigu tu būdamas savo srities specialistas būsi lankstus, paslaugus, mandagus tai ir tuo elgesiu pritrauksi daugiau klientų. O turėdamas platesnį klientų ratą automatiškai verslas sėkmingiau plėtosis.

Etika apskritai reikalinga visuose profesijose, o ypač kosmetologijoje, nes tai estetika, grožis, bendravimas su klientais. Reikia žinoti ir mokėti etiškai išspręsti iškilusius klausimus, problemas.

Organizuoti seminarus, parodas, konferencijas, kad kuo daugiau specialistai tobulėtu, įgautų nauju žinių. Kosmetologijos sritis reikalauja naujovių, tobulėjimo nes atsiranda naujų įrenginių, priemonių, technologijų.

Visos etikos problemos grupuojamos į apgavystę, korupcija, piknaudžiavimą, interesų konfliktą, seksualinį priekabiavimą, godumą, pernelyg didelis pasitikėjimas savo teisingumu, nepakankamas dėmesys šeimai dėl pernelyg didelio darbo krūvio.

Pavyzdžiui, viena su medicina susijusi etinė problema yra neštumo nutraukimas.

Pagal Lietuvos statistikos teikiamus duomenis kiekvienais metais šis skaičius mažėja, tačiau jis vis tiek dar lieka didelis (2017 m. 4294). Dėl ko moterys pasirenka tokį sprendimą priklauso individualiai nuo įvairių situacijų, tai gali būti dėl to, kad ją išprievartavo, ar dėl kraujomaišos, o gal ekonominių priežasčių, ar net dėl grėsmės motinos gyvybei, kūdikio sveikatai ir t.t. Iškyla svarbus klausimas ar negimęs vaikelis turi suaugusio žmogaus teises ir jis turi būti apsaugotas, ar jei tai situacija susijusi su motinos gyvybę, tai kurio svarbesnė, motinos ar kūdikio, jei tai išprievartavimas, ar sugebės vaikelį mylėti šeima, ar psichologinių problemų nepadidins ir pan. Todėl nuspręsti kas yra teisinga, o kas blogai labai sudėtinga, tarp šių klausimų tokia plona linija. O padariniai gali būti negailestingi: moteris gali likti nevaisinga, o kur dar psichologiniai aspektai.

  • Microsoft Word 26 KB
  • 2021 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (2135 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gabija
  • Profesinės kultūros žinių reikšmė kosmetologo veiklai
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Profesinės kultūros žinių reikšmė kosmetologo veiklai. (2021 m. Kovo 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/profesines-kulturos-ziniu-reiksme-kosmetologo-veiklai.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 23 d. 05:25
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo