Profesinės rizikos vertinimas Sauga autoservise


Saugos referatas. Profesinės rizikos vertinimas darbo vietose, procesuose ar įrenginiuose. Pirmas praktinis darbas – profesinės rizikos vertinimas darbo vietose, procesuose ar įrenginiuose. Darbo vietos aprašymas. Profesinės rizikos įvertinimas. Profesinės rizikos darbo saugos tikslai. Naudojamos saugos priemonės. Darbo saugos priemonių įgyvendinimo būdai, veiksmingumas. Nelaimingų atsitikimų statistika ir atvejai susiję su darbo vieta. Antras praktinis darbas – objekto ir evakuacijos planai. Objekto planas. Evakuacijos planas, gesinimo ir kitų saugos priemonių išdėstymas. Veiksmai kilus gaisrui ar nelaimingam atsitikimui.


Šio darbo tikslas - nustatyti ir įvertinti darbo saugos sąlygas savo darbovietėje. Įvertinti visus rizikos faktorius ir suprasti kokį pavojų tai gali sukelti man ir kitiems darbovietės darbuotojams. Viską suradęs, galėsiu pagalvoti ko būtų galima imtis, jog ši rizika sumažėtų iki minimumo arba visai išnyktų. Nors, žinoma, visada išliks viena ar kita rizikos galimybė. Suprasiu, kokie yra tikrieji darbo saugos tikslai ir kokios turėtų būti tinkamos darbo sąlygos, kad nekeltų pavojaus dirbantiesiems serviso aplinkoje. Viską įsisavines pažiūrėsiu į nelaimingų atsitikimų statistiką. Galiausiai nubraižysiu savo darbo vietos evakuacijos planą ir keliais sakiniais jį apibūdinsiu.

Darbo vieta yra Autoservisas, patalpa yra 350 m2 ploto. Patalpoje atliekama automobilių gedimų diagnostika bei eksploatavimas, naudojant du automobilių keltuvus ir kitą specialią įrangą. Patalpa suprojektuota užtikrinti greitą ir saugią evakuaciją. Patalpa turi du pagrindinius išėjimus, bei vieną tarnybinį. Pagal reikalavimus išdėstytos saugos priemonės, bei įrengta gaisrinė signalizacija.

Darbo vietos pagrindinės profesinės saugos rizikos yra : 1) fiziniai veiksniai - darbo metu naudojami automobilių keltuvai, įvairūs pjovimo, gręžimo, virinimo įrankiai; 2) fizikiniai veiksniai – darbo metu reikalinga elektros energija, dirbant galimas triukšmas ir vibracija, reikalingas tinkamas apšvietimas, patalpų šilumingumas, bei nuolatinis oro kondicionavimas; 3) cheminiai veiksniai – darbo metu naudojamos įvairios cheminės medžiagos, kenksmingos sveikatai; 4) ergonominiai veiksniai – galimas darbuotojų pervargimas bei traumos, tinkamai nepaskirsčius darbo krūvių.

  • Sauga Referatai
  • 2015 m.
  • Gerardas
  • 10 puslapių (1049 žodžiai)
  • Kolegija
  • Saugos referatai
  • Microsoft Word 276 KB
  • Profesinės rizikos vertinimas Sauga autoservise
    10 - 9 balsai (-ų)
Profesinės rizikos vertinimas Sauga autoservise. (2015 m. Vasario 07 d.). http://www.mokslobaze.lt/profesines-rizikos-vertinimas-sauga-autoservise.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 05:31