Profesinės rizikos vertinimas saugos savarankiškas darbas


Įvadas. Rizikos veiksniai ir faktoriai. ARizikos veiksniai. BRizikos faktoriai. Rizikos vertinimo planas. Rizikos dydžio ir priimtinumo nustatymas. Rizikos mažinimo veiksmų planas. Profesinės rizikos įvertinimas. Išvados. Literatūra.


Išanalizuoti profesinės rizikos pasirinktoje darbo aplinkoje veiksnius ir išmokti pildyti rizikos vertinimo dokumentus.

Pateikti rizikos veiksniu ir faktorius; sudaryti rizikos vertinimo planą, nustatyti rizikos dydį ir priimtinumą pasirinktoje darbo aplinkoje; numatyti rizikos mažinimo ar kontroliavimo veiksmus; įvertinti profesinę riziką užpildant pavyzdinę profesinės rizikos vertinimo kortelę. Apibendrinti darbą ir pateikti išvadas.

Rizikos veiksnys – tai veiksnys, keliantis ar galintis kelti pavojų darbuotojo saugai ir sveikatai. Vertinant riziką, išskiriami tokie veiksniai [2]:

Cheminis veiksnys – natūralus ar dirbtinis cheminis elementas ar junginys, naudojamas arba išskiriamas į aplinką (įskaitant atliekas) bet kokio darbo proceso metu.

Fizikinis veiksnys – nepageidaujami fizikinių reiškinių ar parametrų kitimai aplinkoje.

Psichosocialinis veiksnys – kai darbo sąlygos, darbo organizavimas, darbuotojų tarpusavio ar darbdavio ir darbuotojo tarpusavio santykiai sukelia darbuotojui psichinį stresą.

Fizinis veiksnys – galimas pavojus dėl netinkamo darbo vietos įrengimo; dėl darbo priemonių, jų judančių dalių, ar kėlimo įrangos; dėl keliamo krovinio svorio ar dydžio; dėl transporto priemonių, krentančių daiktų fizinio poveikio; taip pat dėl galimo sprogimo, gaisro, elektros pavojų, statinių stabilumo ir tvirtumo neužtikrinimo bei kitų aplinkybių.

Pavyzdžiai (veiksnys – faktorius, faktoriaus kodas privalomo sveikatos tikrinimo aprašuose) [3] :

Ergonominis veiksnys – krovinių tvarkymas rankomis (4.2.1); darbo poza (4.2.3); padidėjusi regejimo įtampa (4.3.1.1).

Fizikinis veiksnys – vibracija (3.2); lazerio spinduliuotė (3.4.1); oro temperatūra, dirbant lauko sąlygomis (3.7.3)

a) didelė rizika mažinama iki mažos ar vidutinės, teikiant prioritetą rizikos mažinimo priemonėms, kurios padeda pasiekti rezultatą per trumpensį laikotarpį ar mažesnėmis sąnaudomis;

b) toleruotina rizika mažinama iki priimtinos, įvertinant mažinimo kaštus. Terminai, per kuriuos rizika turi būti sumažinta, nustatoma įmonės vadovybės atskiru nurodymu.

c) įgyvendinus rizikos mažinimo priemones, atliekamas pakartotinis rizikos veiksnių vertinimas. Rizikos vertinimo rezultatai protokoluojami.

Išsikeltas tikslas – išanalizuoti profesinės rizikos pasirinktoje darbo aplinkoje veiksnius ir išmokti pildyti rizikos vertinimo dokumentus – pasiektas.

  • Microsoft Word 46 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2186 žodžiai)
  • Universitetas
  • Marius
  • Profesinės rizikos vertinimas saugos savarankiškas darbas
    10 - 1 balsai (-ų)
Profesinės rizikos vertinimas saugos savarankiškas darbas . (2017 m. Balandžio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/profesines-rizikos-vertinimas-saugos-savarankiskas-darbas.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 06 d. 06:32
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo