Profesinės sąjungos


Profesinės sąjungos kursinis. Profesines sajungos referatas. Profesinės rizikos vertinimas profsąjunga. Profesines sajungos magistro. Profesinių sąjungų funkcijos. Profesines sajungos europoje referatas. Profesinės sąjungos referatai. Kolektyvinės sutarties pristatymas deryboms. P. čiočys profesines sajungos.

Profesinės sąjungos. Įvadas. Bendrieji nuostatai. Profesinių sąjungų veikla. Profesinių sąjungų funkcijos. Tikslai. Profesinės sąjungos teisės. Veiklos garantijos. Profesinių sąjungų santykiai su darbdaviais. Pristatymas deryboms. Šalių susitarimo protokolo sudarymas. Derybos. Parengto kolektyvinės sutarties projekto suderinimassu darbuotojų susirinkimu. Darbo santykiai kolektyvinės sutarties kontekste. Kolektyvinės sutarties sąlygos, kurių dk nereglamentuoja. Kolektyvinės sutarties sąlygos, kurias dk reglamentuoja minimaliai. Išvados. Naudota literatūra.

Savo darbe pateikiu profesinės sąjungos susikūrimo istoriją, supažindinu su jos bendraisiais nuostatais, profesinių sąjungu veikla, jos tikslais, privalumais, teisėmis. Apžvelgsiu profesines sąjungas su darbdaviais.

Aktyvi profsąjungų kova pasireiškia dviems būdais:

Palaikyti ryšius su Lietuvos Respublikoje veikiančiomis profesinėmis sąjungomis.

Norint derėtis dėl įmonės kolektyvinės sutarties, turi būti sudaryta komisija kolektyvinės sutarties rengimui. Todėl įmonėje veikianti profesinė sąjunga arba darbo taryba privalo pateikti konkrečios įmonės administracijai raštišką prisistatymą (DK 48 str. 1 d.), kuriame turi būti aiškiai nurodyta:

Organizacijos, pateikiančios siūlymą derėtis pavadinimas, adresas, kiti rekvizitai;

Nurodoma, dėl ko šaukiamos kolektyvinės derybos (dėl kolektyvinės sutarties sudarymo);

Nurodomi asmenys, kurie dalyvaus derybose iš prisistatančios šalies pusės;

Aiškiai suformuluojamas reikalavimas, tai yra prašymas derėtis ir sudaryti kolektyvinę sutartį. Prie prisistatymo galima iš karto pridėti jau ir kolektyvinės sutarties projektą.

Protokole sutariama dėl kolektyvinės sutarties rengimo komisijos. Protokolo dėl komisijos sudarymo pasirašymo data laikoma kolektyvinių derybų pradžia. Šioje stadijoje galima pilnai įvykdyti ir DK 62 straipsnio 2 dalies reikalavimus. Tai yra, šalia siūlomų komisijos narių reikėtų pateikti ir pasiūlymą dėl kolektyvinės sutarties parengimo tvarkos ir terminų.

Be to, DK 62 str. numato, jog prieš pradedant derybas turi būti susitarta dėl informacijos pateikimo. Į pasiūlymą dėl susitarimo protokolo rekomenduotina įrašyti ir informacijos pateikimo tvarką, kurią darbdavys priimdamas visą pasiūlymą kartu ir patvirtintų.

Tai yra šalių apsikeitimas nuomonėmis ir kompromisų ieškojimas šalių sutartoje vietoje ir šalių sutartu laiku. Derybos vyksta pagal šalių suderintą derybų tvarką. Faktinės derybos fiksuojamos protokole, kuris turi būti būtinai rašomas, siekiant išvengti nesusipratimų pasibaigus deryboms. Protokolą taip pat gali atstoti ir kolektyvinės sutarties egzempliorius, kuriame fiksuojami šalių pasiekti susitarimai. Protokolą po kiekvieno derybinio susitikimo pasirašo visų šalių derybininkai.

Su parengtu kolektyvinės sutarties projektu turi būti supažindinti visi toje įmonėje dirbantys darbuotojai. Pritarimas kolektyvinei sutarčiai duodamas darbuotojų susirinkimo (konferencijos) metu. Ši stadija gali pasibaigti vienu iš trijų darbuotojų kolektyvo (darbuotojų susirinkimo/konferencijos) sprendimų:

Jei darbuotojų susirinkimas pritaria kolektyvinės sutarties projektui, kolektyvinės sutarties rengimo komisijos šalys per tris dienas pasirašo kolektyvinę sutartį ir procesas pasibaigia.

Jei darbuotojų susirinkimas pakartotinio susirinkimo metu nepatvirtina kolektyvinės sutarties, darbuotojų susirinkimas gali nuspręsti pradėti kolektyvines derybas iš naujo. Tokiu atveju, darbuotojų susirinkimas turėtų aiškiai suformuluoti, kodėl kolektyvinės sutarties projektas nebuvo pasirašytas ir profesinei sąjungai ar darbo tarybai, rengiant naują kolektyvinės sutarties projektą, į šias pastabas reikėtų atsižvelgti.

Jei darbuotojų susirinkimas pakartotinio susirinkimo metu nepatvirtina kolektyvinės sutarties, galimas ir kitas alternatyvus sprendimas – darbuotojų susirinkimas, atsižvelgdamas į kolektyvinių derybų nepasisekimo priežastį, turi teisę inicijuoti kolektyvinį ginčą.

  • Microsoft Word 29 KB
  • 2016 m.
  • 12 puslapių (2673 žodžiai)
  • Universitetas
  • Dovile
  • Profesinės sąjungos
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Profesinės sąjungos. (2010 m. Gruodžio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/profesines-sajungos.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 22 d. 17:56
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo