Profsajungu vaidmuo darbo humanizavime


Profsajungu vaidmuo ekonomikoje. Profsąjungos reikšmė ekonomikoje. Tarptautine darbo organizacija referatas.

Įvadas. Tarptautinė darbo organizacija. Profsąjungų įtaka darbo humanizavimui. Profsąjungų teisės. Pramoniniai santykiai. Darbo sąlygos ir aplinka. Sveikata ir sauga. Darbininkų švietimas. Išvados. Literatūra. Profsąjungų nariai gali teisėtai didžiuotis tuo, jog jų judėjimo pradininkai xix amžiuje buvo tarp tų, kurie pirmieji suprato, jog norint pasiekti socialinę pažangą ir pagerinti darbininkų sąlygas, reikia veikti tarptautiniu mastu.

Profsąjungų nariai gali teisėtai didžiuotis tuo, jog jų judėjimo pradininkai xix amžiuje buvo tarp tų, kurie pirmieji suprato, jog norint pasiekti socialinę pažangą ir pagerinti darbininkų sąlygas, reikia veikti tarptautiniu mastu. Nors anksčiau profsąjungų judėjimas tebebuvo savo ankstyvojoj stadijoj, daugiausia apimdamas kvalifikuotus darbininkus keliose europos šalyse bei jav ir užsiimdamas savo narių darbo užmokesčio ir sąlygų gerinimu.

Vėliau profsąjungos pradėjo plėsti savo gretas, priimdamos ir nekvalifikuotus darbininkus, o pats profsąjungų judėjimas pradėjo plisti į kitas šalis ir žemynus. Pagrindiniai jų tikslai buvo sutrumpinti darbo valandas, panaikinti vaikų darbą ir suteikti laisvos migracijos teisę – visi šie reikalavimtarptautinė darbo organizacija yra speciali jungtinių tautų agentūra, kurios narėmis dabar yra 150 valstybių. Organizaciją sudaro tarptautinė darbo konferencija, valdy­ba ir tarptautinis darbo sekretoriatas.

Iš esmės tarptautinė darbo organizacija yra susitikimų vieta, turinti nuolatinį sekretoriatą - tarp­tautinį darbo sekretoriatą. Susitikimai vyksta įvairiomis formomis. Pagrindinės iš jų yra kasmetinės visuotinės konferencijos sesijos, valdybos sesijos, pramoninio komiteto sesijos, regioninės konferencijos ir regioninių konsultacinių komitetų sesijos, kelių nuolatinių organų, tokių kaip ekspertų komiteto dėl konvencijų ir rekomendacijų taikymo sesijos ir specialių grupių, tyrinėjančių tam tikras problemas, susitikimai (pvz. , daugiatautės įmonės ir socialinė politika). Bendras modelis yra trišalis, ir kuomet žmonės kalba apie struktūrą, jie tikriausiai turi galvoje arba pačius trišalius organus, arba jų sudėtį - pavyzdžiui, buvimą valdybos nariais. Kartais jie gali galvoti apie vieno organo santykį su kitu, teisė stoti į profsąjungą yra tokia svarbi, jog prireikus darbininkai buvo pasiryžę rizikuoti gyvybe, kad ją apgintų. Būtinybė imtis tokių griežtų priemonių dar ir dabar aktuali kai kuriose pasaulio šalyse teisė laisvai burtis į organizacijas yra įrašyta tdo konstitucijoje, o jeigu to nebūtų, vargu ar darbininkai paremtų tdo. Daugelyje šalių tdo yra žinoma kaip organizacija, ginanti profsąjungų teises, netgi tarp tų žmonių, kurie apie ją beveik nieko daugiau nežino.

Laisvė burtis į organizacijas suteikia darbininkams teisę kurti savas profesines sąjungas ar organizacijas ir laisvai į jas stoti ir užtikrina, kad tokios organizacijos sugebės funkcionuoti be viešo valdžios kišimosi.

  • Microsoft Word 16 KB
  • 2012 m.
  • 15 puslapių (2810 žodžiai)
  • Universitetas
  • Profsajungu vaidmuo darbo humanizavime
    10 - 3 balsai (-ų)
Profsajungu vaidmuo darbo humanizavime. (2011 m. Birželio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/profsajungu-vaidmuo-darbo-humanizavime.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 09 d. 12:39
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo