Prognazavimo esmė ir metodai


Vadybos referatas. Įvadas. Prognozavimas. Prognozavimo esmė. Prognozavimo metodai. Kiekybiniai prognozavimo metodai. Kokybiniai prognozavimo metodai. Išvados. Šaltiniai.


Man kaip būsimam nekilnojamojo turto agentui prognozės yra labai svarbios, nes jų dėka galima nustatyta koks nekilnojamas turtas yra aktualesnis pigesnis ar brangesnis, ar ateityje žmonės labiau pirks nekilnojamąji turtą ar atvirkščiai, pirkimų kiekis smarkiai smuks, tai galima sužinoti iš ekonomikos raidos prognozės, jei prognozuojamas ekonomikos nuosmukis, tai ir pirkimai turėtų smukti.

Darbo tikslas: Sužinoti kas yra prognozavimas ir kokie yra prognozavimo medodai.

Statistinio prognozavimo esmė – naudojantis chronologiniais duomenimis nustatyti pagrindinius kitimo dėsningumus ir kiekybiškai juos įvertinti jais remiantis sudaromas pagrindinės kitimo tendencijos modelis vadinamas trendu. Įrašius į trendo lygį prognozuojamo periodo metus, galima apskaičiuoti reikiamus rodiklius. Didžiausias tokio prognozavimo trūkumas – organizacijos išorinės aplinkos veiksnių neįvertinimas ir tiesinės priklausomybės tarp gautų rodiklių nebuvimas.

Ekspertinio prognozavimo esmė – apklausti kompetetingus specialistus,atitinkamai apdoroti surinktą informaciją ir nustatyti tikėtinas kitimo tendencijas. (3 šalt. 61-62 psl.)

Kokybiniai metodai apima prognozes,grindžiamas nuomonėmis.Šios prognozės esmė – subjektyvi,surinkta iš įvairių šaltinių informacija.

Pagrindinės problemos, susijusios su pardavimo prognozavimu rinkodaros veikloje, yra siejamos su verslo aplinkos nestabilumu ir jos dideliu poveikiu atliekamų prognozių rezultatyvumui, žinią ir sugebėjimų prognozavimo srityje stoka ir pan. (2 šalt. 214-231psl.)

,,Delfų" metodas buvo taikytas daugybei situacijų, nebūtinai susijusių su prognozavimu. ,,Delfų" metodas taikomas įvairiems pokyčiams ir jų poveikiui organizacijai įvertinti.

 • Vadyba Referatai
 • 2015 m.
 • Lietuvių
 • Sandy
 • 11 puslapių (1339 žodžiai)
 • Universitetas
 • Vadybos referatai
 • Microsoft Word 118 KB
 • Prognazavimo esmė ir metodai
  10 - 2 balsai (-ų)
Prognazavimo esmė ir metodai. (2015 m. Gruodžio 16 d.). http://www.mokslobaze.lt/prognazavimo-esme-ir-metodai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 14:07