Prognozavimo esmė ir metodai


Prognozavimo metodai referatas. Prognozavimo metodai. Kas yra prognozavimas. Verslo prognozavimas referatas. Kursinis-prognozavimas. Verslo imoniu prognozavimas referatas. Ekonomikos prognozavimo metodai.

Kas yra prognozavimas. Prognozavimo metodai. Prognozavimo esmė. Literatūra. Prognozavimas yra ateities įvykių numatymas, kuris turi svarbų poveikį įmonės, organizacijos funkcionavimui. Pagrindinis sprendimų prognozavimo aspektas yra sugebejimas išskirti aplinkybes, esančias individualiose sprendimų. Situacijose. Prognozavimas reikalingas visoms organizacijos sritims: rinkodarai (kiekvieno produkto gamyba, pardavimai atskiruose geografiniuose regionuose, atskiriems pirkejams), gamybai, inventoriui (įrenginių, žaliavių, pusfabrikačių paklausa), finansams (produkcijos, inventoriaus islaidos, įplaukos ir išlaidos), pirkimui (grynių pinigų. Prieinamumas), tyrinėjimo ir vystymo programoms. Kiekvienoje srityje prognozavimas yra skirtingas. Patikima prognozė - gana sunki užduotis verslininkui: pokyčiai konkurentų elgsenoje ir paklausos struktūroje, nauja technologija - visa tai dar labiau veikia ir taip permainingą rinką. Kad sėkmingai galėtų realizuoti numatytus tikslus, verslininkas savo planuose turi numatyti neapibrėžtumo tikslus ir laiku padaryti pakeitimus. Labai naudinga gali būti informacija, gaunama iš prekybos agentų, šakinių asociacijų ir kitų organizacijų, tiriančių rinkos konjunktūrą. Labai svarbu, kad marketingo plane būtų numatytas kontrolės mechanizmas, kuris užtikrintų savalaikį koregavimą, keičiantis padėčiai.

Aiškiausiai prognozavimo metodai aprašyti aukščiau paminėtoje,antroje pastraipoje,nes parašyta aiškiai ir suprantamai.

1. Pasitarimas - atviro svarstymo, arba ,,komisijų", metodas, kuris remiasi bendra diskusija, norint svarstomu klausimu rasti vieningą nuomonę. Nagrinejama problema turi būti suformuluota tiksliai ir lakoniškai. Taikant ,,komisijų" metodą galima išsiaiškinti kolektyvinę nuomonę svarstomu klausimu, išvengti kai kurių ekspertų išankstinio nusistatymo.

2.,,Smegenų atakos" metodas. Šiuo atveju uždavinio sprendimas padalijamas į dvi dalis:naujų idėjų generavimas bei susisteminimas, pasiūlytų idėjų vertinimas. Del to sudaromos dvi skirtingos idejų generavimo (5-15 zmoniq) ir analitikq grupes. Ideju generavimo grupės nariai nebūtinai turi būti svarstomos problemos specialistai, tačiau privalo suprasti suformuluotą. uždavinį. Grupės nariai neturi būti asmeniškai ar kolektyviai suinteresuoti tam tikru problemos sprendimo variantu.Idejų generavimo devizas - kiekybė prieš kokybę.‘Smegenų atakai" vadovauja asmuo, kurio pagrindinis uždavinys skatinti dalyvius laisvai reikšti mintis. Seanso pradžioje jis paaiškina problemą kurą. būtina išspręsti, primena posedžio taisykles, kurias reikia parašyti plakate ir pakabinti matomoje vietoje. Vadovaujantis turi sekti, kad nebūtų pamirštas pagrindinis tikslas - išspręsti konkrečią problemą

4.,,Delfų" metodas buvo taikytas daugybei situacijų, nebūtinai susijusių su prognozavimu. ,,Delfų" metodas taikomas įvairiems pokyčiams ir jų. Poveikiui organizacijai įvertinti. Jo tikslas yra numatyti,kada įvyks tam tikras įvykis.Daudeliu atveju tai būna ilgalaikės prognozės.Yra situacijų,kada turima nedaug patikimos informacijos arba duomenis gauti labai brangu,todėl ir problemos analitiniu būdu išspresti neįmanoma.,,Delfų" metodas buvo taikytas daugybei situacijų, nebūtinai susijusių su prognozavimu. ,,Delfų" metodas taikomas įvairiems pokyčiams ir jų.poveikiui organizacijai įvertinti. Jo tikslas yra numatyti,kada įvyks tam tikras įvykis.Daudeliu atveju tai būna ilgalaikės prognozės.Yra situacijų,kada turima nedaug patikimos informacijos arba duomenis gauti labai brangu,todėl ir problemos analitiniu būdu išspresti neįmanoma. „Delfų" metodo pagrindą sudaro šios prielaidos: atsakymai i anketų klausimus turi būti išreikšti skaičiais; ekspertai turi turėti pakankamai informacijos, kad galėtų įvertinti problemą; atsakymus į kiekvieną klausimą ekspertas turi pagrįsti.

  • Microsoft Word 66 KB
  • 2016 m.
  • 9 puslapiai (1814 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aivaras
  • Prognozavimo esmė ir metodai
    10 - 1 balsai (-ų)
Prognozavimo esmė ir metodai. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/prognozavimo-esme-ir-metodai.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 28 d. 05:09
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo