Programavimas C++ kalba, Morzės abėcėlės konverteris


Anotacija. Užduotis. Naudotojo instrukcija. Programos kodas. Išvados. Informacijos šaltiniai.


Šio darbo tikslas – sukurti veikiančia programa C++ kalba, aprašyti jos veikimą, sukurti naudojimo instrukcija, atlikti programos testavimą ir padaryti išvadas. Atlikdamas savarankišką darbą aš naudojausi CodeBlocks programavimo aplinka.

Mano užduotis - sukurti programa C++ kalba. Pasirinkimas buvo iš kelerių krypčių:

Dėl to kad aš nesu labai pažengęs programuotojas, o tik pradedantysis, aš pasirinkau 4 punktą – kitos programos. Nusprendžiau parašyti programa kuri konvertuotu paprastos abėcėlės raides į Morzės (radistų) abėcėlė. Kitaip tariant paversti raidės brūkšniu ir tašku seka. Pirmiausia buvo apgalvotas programos algoritmas, nes algoritmo sudarymas yra viena iš esminiu programos kūrimo daliu.

Sudarus algoritmą sekantis etapas buvo sugalvoti kaip priversti mano programa ta algoritmą atlikti. Pirmiausia, interneto ir YouTube pagalba buvo išsiaiškinta kaip apskritai yra rašomos tokio tipo programos. Labai padėjo dėstytojo informacija pateikta paskaitų metų, tai pat literatūra kuria buvo atsiusta, ypač knyga „Šiuolaikiškas žvilgsnis į programavimo pagrindus C++“ .

Taip atrodo mano programos pagrindine dalys. Aprašyti kintamieji, prijungtos bibliotekos, ir nurodyti masyvai kurie naudojami pasirinkus vena iš trijų konvertavimo variantu arba įsėjimas iš programos, nes veikimas yra cikliškas ir kad išeiti reikia pasirinkti tam tikra varianta. Iš viso aš sukūriau tris masyvus, vienas iš jų yra pavaizduotas žiemiau. Taip pat buvo panaudoti ciklai ir eilutes.

Kaip pavyzdy mes pasirinksm trečia varianta, spaudžiam mygtuką „3“ ir ENTER. Programa prašo įvesti tekstą kuri reikia konvertuoti į Morzės abėcėlė. Rašant tektą galima naudoti ir dideles ir mažas raides. Jei reikia kad tarp žodžiu būtų tarpas reikia naudoti „_“.

Tai pat realizuota įrašymo į failo funkcija. Jos pagalba įvesta informacija programa išsaugo tam tikrame faile.

Ir galiausiai, kai mes norim išeiti iš programos, reikia pasirinkti programos meniu 4 punktą.

int main(){ // pagrindine programos funkcija, nuo cia prasideda programa

cout << "ABC to Morze" << endl; // informacijos isvedimas i ekrana

cout << "Iveskite savo teksta arba bet koki zenkla jeigu pasirinkote EXIT" << endl;

eng2 = strlen (en); // eng2 = eilutes tipo kintamasis

Atlikus savarankišką darbą aš parodžiau savo įgūdžius C++ programavime. Sugebėjimus mokytis naujo dalyko savarankiškai ir paskaitų metų. Programavimas nėra labai sunkus dalykas, atvirkščiai jis yra gan lengvas žmonėms turintiems kūrybišką mąstymą. Prie norimo rezultato galima priėjti skirtingais keliais ir nėra vieno vienintelio problemos sprendimo, tačiau labai svarbus yra geras sintakses išmanymas, nes kartais dėl žinių stokos problemos sprendimo budai gali būti labai nepatogus. Tais atvejais kai patyrės programuotojas gali parašyti veikianti programa keliu eilučių kodu per 5 minutes, pradedantysis gali parašyti labai didelį kodą ir sugaišti kelias valandas ar net dienas, nors tam nėra jokios būtinybės.

  • Microsoft Word 242 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 23 puslapiai (1914 žodžiai)
  • Kolegija
  • Denis
  • Programavimas C++ kalba, Morzės abėcėlės konverteris
    10 - 2 balsai (-ų)
Programavimas C++ kalba, Morzės abėcėlės konverteris . (2019 m. Rugsėjo 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/programavimas-c-kalba-morzes-abeceles-konverteris.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 25 d. 23:06
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo