Programavimas konspektas


Programavimas konspektas.


4. Į asemblerio kalbą išverstos instrukcijos vėl išverčiamos į mašininį kodą / instrukcijas – objektinį kodą. sukuriamas failų sistemoje atskiras failas .o.

5. Komponuotojas prijungia programos naudojamas kitas jau sukompiliuotas programas (objektiniai failai) , prijungiamos reikiamų funkcijų bibliotekos , bei programos iš sistemos bibliotekos.

Eilutese kur kintamiesiems priskirtos reiksmes neatsirtos ; 

Priskiriamas duomenu tipui tada panaudojamas formaliu globaliu arba lokaliu principu

// Re iksme s p r i s k y r ima s kintamajam

// Kintamuju sandauga i r r e z u l t a t o p r i s k y r ima s

enum - yra vardiniu skaitiniu konstantu rinkinys, užduodantis visas galimas

duoto tipo reikšmes. Vardiniai apibrežiami kaip strukturos ir

prasideda raktiniu žodžiu enum. Štai kaip atrodo vardiniai bendru

C/C++ kalba turi labai galingą ir patogų operatorių, kuris pakeičia if else operatorių, tai trinaris operatorius ?, kuris atrodo taip

Operatorius atliekamas sekančiai: pirmiausia suskaičiuojama Israiška_1. Jei ji teisinga, suskaičiuojama Israiska_2 ir jos reikšmė tampa operatoriaus rezultatu. Jei Israiska_1 klaidinga, suskaičiuojama Israiska_3 ir jos reikšmė tampa operatoriaus rezultatu.

Operatoriai (prioriteto mažėjimo tvarka) () [] -> . ! ~ ++ -- (tipas) * & sizeof * / % + - << >> < <= > >= == != & ^ | && || ?: = += -= *= /= ir t.t. ,

37. Kokia funkcija naudojama išvesti duomenims į ekraną (output to the screen funtion)? Pateikite  pavyzdį. 

Norėdami išvesti vieną simbolį, naudokite specifikatorių %c. Norėdami išveti simbolių eilutę, naudokite specifikatorių %s.40. Kaip išvedinėjami sveiki skaičiai su printf? 

Norėdami išvesti sveiką skaičių, naudokite %d ar %i. Šie specifikatoriai indentiški, nes taip susiklostė istoriškai. Norėdami išvesti sveiką skaičių be ženklo, naudokite %u. Specifikatorius %f leidžia išvesti į ekraną realius skaičius su kableliu. Specifikatorius %e ir %E išveda į ekraną double tipo skaičius moksliniu formatu. ( Pavyzdžiui 2.05e3 lygu 2050. ) Funkcija pati pasirenka, kokiu formatu išvesti skaičių, jei pasirenkame specifikatorių %g ar %G. Tada ji renkasi trumpiausią formatą.41. Kaip išvedinėjami viengubo tikslumo skaičiai su printf?

Viengubo tikslumo skaičiai su printf išvedinėjami naudojant %d

42. Kaip išvedinėjami dvigubo tikslumo (double precision) skaičiai su printf? 

Rodyklės reikšme su printf išvedinėjamas naudojant %p44. Kaip išvedama simbolių eilutė (symbol array) su printf? 

Simbolių eilutė su printf išvedama naudojant %s45. Kaip modifikuojamas išvedamo lauko plotis (output width)? 

L argumentas interpretuojamas kaip long double tipams e, E, f, g ir G

%1.5f - skaičius po tašku nurodo išvedimo tikslumą, t.y. kiek skaičių po kableliu išvesti į ekraną47. Kaip pakeičiamas išvedamo skaičiaus lygiavimas (align)? 

Operatoriu if else yra skirtas tam, kad jei sąlyga yra teisinga, toliau vykdomas operatorius ar operatorių blokas einantis po if, priešingu atveju – einantis po else. Rezultate bus įvykdytas tik vienas iš operatorių ar jų blokų.52. Kokia operatoriaus switch case default paskirtis? Pateikite pavyzdį. 

. while. Ciklo veiksmas yra vykdomas kol sąlyga yra teisinga. Kai sąlyga pasidaro neteisinga arba reiškinys skliausteliuose tampa lygus 0 ciklo vykdymas nutraukiamas ir vykdoma sekanti eilutė po ciklo.55. Kokia operatoriaus do while paskirtis? Pateikite pavyzdį. 

. do while. Skirtingai nei ciklo operatorius while, šis ciklo operatorius pirmiausiai vykdo operatorių bloką, o tik po to tikrina ar tenkina sąlygą.56. Koks skirtumas tarp while ir do while? Pateikite pavyzdį. 

. Skirtumas tas, kad cikle do while sąlyga čia tikrinama ne pradžioje, bet pabaigoje kiekvieno pasikartojimo.57. Kokia operatoriaus return paskirtis? Pateikite pavyzdį. 

  • Microsoft Word 46 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 29 puslapiai (5163 žodžiai)
  • Domis
  • Programavimas konspektas
    10 - 5 balsai (-ų)
Programavimas konspektas. (2016 m. Kovo 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/programavimas-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 27 d. 09:10
×