Programavimas mobiliajai platformai iOS


Įvadas. Ios apžvalga. Pagrindinės iPhone OS 1 savybės. Pagrindinės iPhone OS 2 savybės. Pagrindinės iPhone OS 3 savybės. Pagrindinės Apple iOS 4 savybės. Pagrindinės Apple iOS 5 savybės. Apibendrinimas. Xcode kūrimo aplinkos apžvalga. Xcode. Trumpa XCODE 4 apžvalga. Interface Builder. Instruments. Jump Bar. Assistant. Apple LLVM Compiler. Fix-it. Kalbų palaikimas. Apibendrinimas. Objective–c. C++ / Objektive–C paliginimas. Apibendrinimas. Pagrindiniai programos kūrimo principai. IOS Developer Program. Programos struktūrų tipai. Navigation–Based Application. OpenGL ES Application. Split View-Based Application. Tab Bar Application. Utility Application. Pagalbinės struktūros. Foundation. UIKit. Empty. App. Info. Plist. MainWindow. Xib. Išvados. Literatūra. Priedai. Kompaktinė plokštelė.

„Interface Builder“ saugo duomenis „*.nib“ failuose. Jie gali saugoti menių, langus, klases ir kitus dalykus. Vartotojo sąsaja yra kuriama „drag and drop“ principu [8, 9].

„Instruments“ – programa, skirta programiniam kodui tirti. Tai lankstus ir galingas įrankis, kuris leidžia stebėti vieną ar daugiau procesų ir nagrinėti surinktus duomenis.[10]

„Jump Bar“ pavaizduoja kiekvieno redaktorius viršutinėje srityje kelio juostą, kuri nurodo jūsų dabartinę failo vietą. [7]

Xcode Assistant pateikia visų failų sąrašą, kurie yra naudojami kūrimo procese. Šis sąrašas rodo skirtingą informaciją apie jūsų kodą, tokia kaip eilučių parašytą kiekį, o taip pat leidžia jums vienu pelės spragtelėjimu sukurti hierarchinę šio projekto failų struktūra.[7]

Apple LLVM Compiler 2.0 (angl. Low Level Virtual Machine) yra naujos kartos kompiliatorių technologija įgalinčia Xcode 4. Remiantis atvirojo kodo LLVM.org vadovaujamame „Apple“ inžinierių projekte šis kompiliatorius yra modernaus mastymo, skirtas iPhone, iPad, ir Mac [7, 9].

LLVM kompilioja koda dvigubai greiciau, nei GCC ir programos veikia taipat geiciau. Tai yra pasiekiama tuom, kad kompiliatorius savyje jungia optimizuotu biblioteku rinkinis [9].

LLVM yra legvai pliacimas, lengvai optimizuojamas ir suderinamas su visais pagrindiniais cipais [9].

Ketvirtoje “Xcode” versijoje kompiliatorius yra daugeu, nei paprastas komandines eilutes irakis. LLVM yra pilnai integruotas i IDE. Sintaksės paryškinimas, kodo automatinis užbaigtimas ir visos kitos funkcijos yra atliekamosm LLVM analizatoriaus pagalba [9].

Naudojant integruotą LLVM variklį, "Xcode 4" gali padaryti daugiau nei tik kodo užbaigima ir sintaksės paryškinimas. Nauja funkcija "Fix-it" įspėja jus apie klaidas rinkimo metu, lygiai taip pat kaip teksto redaktorius paryskina rašybos klaidas. Nauja funkcija "Fix-it" įspėja jus apie klaidas rinkimo metu, lygiai taip pat kaip teksto redaktorius paryskina rašybos klaidas, Xcode pabriezia tipinias programavimo klaidas nesant būtina pirmiausia sukompiliuoti programa [9].

Į „Xcode“ įeina modifikuotas nemokamų kompiliatorių rinkinis GNU Compiler Collection, kuris palaiko C, C++, Objective–C, Objective–C++, Java, AppleScript, Python ir Ruby su įvairiais moduliais, įskaitant Cocoa, Carbon. Trečiųjų asmenų pagalba atsirado GNU Pascal, Free Pascal, Ada, C #, Perl, Haskell, ir D palaikimas [5].

Apibendrinant pateiktą šiame skyriuje medžiagą, galima teigti, kad „Xcode“ yra viena iš pažangiausių programų kūrimo aplinkų, kuri palaiko daugelį programavimo kalbų.

Xcode kūrėjai 4 versijoje suteikė daug dėmesio programos kūrimo patogumui.

„Objektive–C“ yra objektinio programavimo kalba, kitaip dar žinoma kaip „Objective C“, „ObjC“ arba „Obj–C“, apibrėžiama kaip mažas, bet galingas „C“ kalbos papildinių rinkinys. „Objektive–C“ yra originalios „C“ kalbos antstatas, todėl leidžia sukompiliuoti be jokių problemų bet kokią „C“ kalbos programą. „Objektive–C“ yra pagrįsta „SmartTalk“ programavimo kalba, kuri yra pirmoji objektais orientuota programavimo kalba [11, 12, 13].

Objektinis modelis yra taip pat sukurtas Smalltalk kalbos stiliumi, kitaip sakant, objektinė dalis siunčia pranešimus. Rezultate gautas Objective–C pasirodė esąs labai paprastas – jį perprasti C programuotojui užtruks tik kelias dienas. Jis („Objektive–C“) yra būtent C kalbos išplėtimas – į C kalbą tiesiog yra įdiegta naujų funkcijų objektiniam programavimui. Tokiu būdu bet kokia programa C kalboje yra ir Objective–C [11, 12, 13].

  • Informatika Referatas
  • Microsoft Word 1829 KB
  • 2013 m.
  • 29 puslapiai (3690 žodžiai)
  • Kolegija
  • Arnoldas
  • Programavimas mobiliajai platformai iOS
    10 - 4 balsai (-ų)
Programavimas mobiliajai platformai iOS. (2013 m. Rugsėjo 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/programavimas-mobiliajai-platformai-ios.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 08:37
×