Programavimo ir duomenų struktūrų dalyko kursinis darbas


Informatikos kursinis darbas. Įvadas. Informacijos šaltinių apžvalga. Programos projektas. Užduoties formulavimas ir analize. Programinės dalies aprašymas. Programos testavimas. Vartotojo dokumentacija. Funkcinis programos aprašymas. Programinės įrangos platinimas ir diegimas. Vartotojo vadovas. Programos paleidimas. Duomenų skaitymas iš failo. Duomenų rikiavimas. Išvados. Informacijos šaltinių sąrašas. Priedai.


Įmonė turi du kompiuterinės technikos sandėlius, failuose yra saugoma duomenys apie prekes: sudaryti programa kuri nuskaitytu duomenis iš failo ir juos parodyti ekrane, surikiuotu duomenis pagal pasirinkta kriterijų, apskaičiuoja esamo kiekio kaina, apskaičiuoja už kokia suma sandėlyje yra priekiu, leidžia įvesti naujus duomenis ir pasalinti nereikalingus.

C++ kalba buvo išvystyta iš C kalbos, kuriai savo ruoštu pradžia davė dvi kitos kalbos: BCPL ir B. BCPL kalba buvo sukurta 1967m. Ji skirta operacinių sistemų ir kompiliatorių programiniai įrangau kurti. B kalba kuri buvo sukurta 1970m., panaudojo daugelį BCPL kalbos savybių ir buvo skirta UNIX operaciniai sistemai plėtoti. C kalba pasirodė 1972m. ji perėmė ne tik BCPL ir B kalbųsavybes, bet ir panaudojo aukšto lygmens programavimo kalbos Algol68 idėjas. Tuomet 90% UNIX’o programavimo kodo buvo parašyta C kalba. Todėl iš pradžių C kalbos vardas buvo siejamas su UNIX operacine sistema. Tačiau C kalba pasirodė labai efektyvi kalba. C kalba jungia aukšto lygmens programavimo kalbos elementus su asemblerio kalbos funkcionalumu ir dažnai vadinama tarpinio lygmens programavimo kalba.

Kai pradėjo didėti dėmesys objektiniam programavimui, Bjarne Stroustrup (JAV programavimo specialistas) paėmė pačia populiariausią tuo metu programinės kalbos kūrimo kalbą C, papildė ją objektinio programavimo savybėmis ir išplėstą kalbą pavadino C++. Dabartinį pavidalą C++ kalba įgavo 1985m., mažiau kaip prieš dešimtmetį ji tapo viena iš populiariausių programavimo kalbų. (J.Blonskis ir kt., 2007)

R. Belevičius (2012) aprašo pagrindines programavimo sąvokas.

Programa- kompiuterių atliekamų veiksmų kuria nors programavimo kalba arba kompiuterine kalba. Programų aprašytų programavimo kalba, kompiuteris tiesiogiai atlikti negali. Jos transliuojamos arba kompiliuojamos i komercinę kalbą t. y. vykdomuosius failus, arba interpretuojamos. Programų visumą sudaro programinė įrangą.

Objektinis programavimas- programavimo paradigma, kurios pagrindinė idėja- į programą žiūrima kai į rinkinį atskirų objektų turinčių duomenų struktūros ir operacijas veiksmams su jais atlikti, vadinamas metodais.

Klasė- tai duomenų tipas, kuris sujungia kintamuosius ir su jais susijusius metodus. Klasės kintamieji dažnai yra vadinami klasės duomenimis. Klasės duomenimis gali būti bet kokių mums žinomų tipų. Klasės metodai nurodo, kokius veiksmus galima atlikti su klasės kintamaisiais.

Uždavinių sprendimas susideda iš šešis etapų tai yra uždavinio formulavimas, sprendimo algoritmo sudarymas, programos rašymas, programos testavimas, programos dokumentavimas, diegimas.

Uždavinio formulavimas-reikalavimų būsimai programai surinkimas bei analizė. Reikia aiškiai nurodyti, ką programa turi atlikti, kokie pradiniai duomenys ir rezultatai, kaip pateikti rezultatus (lentele, grafiškai ir t.t.).

Programostestavimas- prieš pat pateikiant programą kompiuteriui ji yra tikrinama kompiliatoriaus pagalba. Tikrinant programa yra atliekami tokie veiksmai: ieškoma sintaksės klaidų, tikrinama ar aprašyti visi kintamųjų vardai, tikrinama ar visiems kintamiesiems yra aprašytos reikšmės, tikrinama ar programos veiksmai yra baigtiniai, tikrinama ar programa pateiks reikiamus rezultatus.

Šiuo metu dažniausiai naudojami kompiliatoriai yra „Microsoft Visual C++, Dev C++, Borland C++, CodeBocks, NetBeans, ir Clang C/C++ kompiliatoriai. (A. Šimkus, 2014)

Borland C++ programavimo aplinka taip pat yra viena populiariausių. Tačiau ji yra mokama. Nemokamas yra tik kompiliatorius (be grafinės sąsajos ir daugybės funkcijų).

Užduotis: Įmonė turi du kompiuterinės technikos sandėlius, failuose yra saugoma duomenys apie prekes: sudaryti programa kuri nuskaitytu duomenis iš failo ir juos parodyti ekrane, surikiuotu duomenis pagal pasirinkta kriterijų, apskaičiuoja esamo kiekio kaina, apskaičiuoja už kokia suma sandėlyje prekių sandėlį kuriu amžius xxxx ir jų kaina sumažinama du kartus jei yra priekiu, leidžia įvesti naujus duomenis ir pasalinti nereikalingus, suformuoja senu

Užduoties analize: žr.

Failo vardas bus nuskaitomas naudojant komponentą OpenFileDialog. Duomenys bus skaitomi į dinaminį struktūrų masyvą paspaudus mygtuką Skaityti duomenis. Skaitant duomenis bus apskaičiuojama pinigų suma už visą kiekį. Perskaityti duomenys bus rodomi ekrane komponento RichTextBox lauke. Veiksmai su duomenimis bus atliekami paspaudus atitinkamą mygtuką arba pasirinkus meniu Veiksmai. Visi komponentai, susiję su veiksmais, taps aktyvūs tik nuskaičius duomenis. Papildomi pradiniai duomenys bus įvedami naudojant komponentą TextBox. Vykdant duomenų paiešką ir šalinimą pagal kodą, programa praneš, jei kodo sąraše neras. Tam bus naudojama pranešimų kortelė.

  • Informatika Kursiniai darbai
  • 2015 m.
  • Deividas
  • 61 puslapis (6091 žodis)
  • Kolegija
  • Informatikos kursiniai darbai
  • Microsoft Word 9579 KB
  • Programavimo ir duomenų struktūrų dalyko kursinis darbas
    10 - 6 balsai (-ų)
Programavimo ir duomenų struktūrų dalyko kursinis darbas. (2015 m. Gegužės 20 d.). http://www.mokslobaze.lt/programavimo-ir-duomenu-strukturu-dalyko-kursinis-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 10:28