Programavimo pagrindai


Informatikos programavimo pagrindai. C++ pagrindai. C pagrindai. Java programavimo pagrindai. Programavimo pagrindai algoritmas.

Programavimo pagrindai. Dvejetainė logika. Dvejetainė aritmetika. Loginės operacijos. Dvejetainės operacijos diskrečiuose kompiuterio elementuose. Universalaus kompiuterio įrenginiai. Informacija ir duomenys. Informacija. Duomenys. Algoritmai ir programos - duomenys. Tokiais “tarpininkais”, kurie galėtų logiškai ir fiziškai sujungti realių objektų duomenis su kompiuterio schemomis, yra algoritmai ir programos. Kompiuteriniai duomenys. Atminties adresacija ir duomenų struktūros. Įrašų formatai. Operatyvioji ir išorinė kompiuterio atmintis. Duomenų sankaupų sudarymo būdai ir įrašų paieška. Duomenų bazės. Duomenų ir programų ryšiai. Formalūs duomenų ir programų ryšiai. Priežastiniai duomenų ir programų ryšiai. Dvejetainis programavimas. Kintamo ilgio dvejetainių komandų tipai. Komandų operandai ir formatai formato rr komandos formato rx komandos. Formato rs komandos išraiška yra formatas si išreiškiamas formatas ss turi išraišką:. Pastovaus ilgio dvejetainių komandų sistema. Dvejetainių komandų sandara. Dvejetainių komandų sistema. Aritmetinių operacijų komandos pagrindinės komandos pagalbinės aritmetinės komandos skaičiaus pervedimo į formą su slankiuoju tašku komanda skaičiaus pervedimo į formą su fiksuotu tašku komanda skaičiaus apvalinimo komanda apvalinimo blokavimo komanda dvejetainių vienetų nustatymo komanda. Kodų keitimo operacijų komandos palyginimo operacijos komanda loginės daugybos operacijos komandų loginės sudėties operacijos komandos ciklinės sudėties operacijos komanda duomenų persiuntimo komanda persiuntimo su skaičiaus ženklo pakeitimu komanda skaičiaus modulio persiuntimo komanda adreso persiuntimo iš registro komanda kodo perėmimo iš klaviatūros komanda skaičiaus ženklo priskyrimo komanda loginio postūmio komanda aritmetinio postūmio komanda. Valdymo operacijų komandos programos stabdos komanda pertraukties drausties / leidimo komanda pertraukties drausties / leisties komandos operatorius yra nesąlyginės pereigos komanda sąlyginės pereigos komandos

Skaičiavimo sistema yra visuma būdų ir priemonių, leidžianti užrašyti ar kitaip pateikti skaičius. Skaitmens reikšmė priklauso nuo užimamos vietos (pozicijos) skaičiuje.

Skaičiavimo sistemos pagrindu laikomas skaičius, kuris parodo kiek kartų padidėja arba sumažėja vieno ir to paties skaitmens reikšmė, kai jis perkeliamas į vieną iš šalia e n+1 - skaitmenų kiekis skaičiuje, nes mažiausioji dešintrumpesnė dalis žymima neigiamais n. Kiekvieno skaitmens reikšmė trupmeninėje dalyje q kartų mažesnė už prieš jį einantį tokį pat skaitmenį .

šiuo metu kompiuterijoje neįmanoma apsieiti be trijų skaičiavimo sistemų: dešimtainės (q = 10), dvejetainės (q = 2) ir šešioliktainės (q = 16).

Dešimtainė skaičiavimo sistema naudojama, kaip visuotinai priimta ir pripažinta sistema, turinti dešimt skirtingų simbolių skaitmenims pažymėti.

Dvejetainė skaičiavimo sistema teturi tik du simbolius. Tai ir. Ji yra elektroninių schemų pagrindas, nes tik tokia sistema leidžia skaitinėmis reikšmėmis nustatyti elektroninių schemų būvį. Elektros krūvio buvimas tam tikruose schemos taškuose gali būti laikomas vienetu, o nebuvimas - nuliu (arba atvirkščiai).

Kad žmogui būtų suprantami kompiuterio apdorojimui pateikiami skaičiai bei apdorojimo rezultatai, ir kad kompiuteris galėtų atlikti tokį apdorojimą, būtina skaičius iš dešimtainės skaičiavimo sistemos galėti pervesti į dvejetainę ir atvirkščiai, iš dvejetainės į dešimtainę skaičiavimo sistemą. Toks skaičių pervedimas nėra paprastas ir patogus, todėl naudojama tarpinė šešioliktainė skaičiavimo sistema, o štiesioginis šešioliktainio skaičiaus pervedimas į dvejetainį skaičių reiškia, kad šešioliktainio skaičiaus, pavyzdžiui, 1f3 kiekvienas skaitmuo bus išreiškiamas atitinkama dvejetainio skaičiaus ir atvirkščiai - šešioliktainis skaičiaštuntainė skaičiavimo sistema yra analogiška šešioliktainei ir taip pat gali tarnauti tiesioginiam skaičių pertvarkymui iš dešimtainės į dvejetainę bei iš dvejetainės į dešimtainę skaičiavimo sistemas. Aštuntainės sistemos skainesunku pastebėti, kad 1f316 ir 7638 yra toks pat dvejetainis skaičius 1111100pervedant dešimtaines trupmenas į šešioliktaines, pervedimas gali būti labai ilgas (kol trupmeninė dali bus lygi nuliui) todėl dažniausiai tenka pervedimą užbaigti, kai pasiekiamas norimas tikslumas.

Pervedant šešioliktaines trupmenas į dešimtaines, dažniausiai tenka apvalinti trupmenas, nes pervedimas gali tęstis neribotai.

  • Microsoft Word 167 KB
  • 2011 m.
  • 82 puslapiai (26099 žodžiai)
  • Rimas
  • Programavimo pagrindai
    10 - 2 balsai (-ų)
Programavimo pagrindai. (2011 m. Sausio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/programavimo-pagrindai.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 09 d. 12:12
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo