Programinės įrangos kūrimo modelis - Krioklio modelis


Titulinis lapas. Įvadas. Krioklio modelio veikimas. Krioklio modelio privalumai/ trūkumai. Spiralinis kūrimas. Išvados. Literatūra.


Klasikinis krioklio modelis yra vienas iš programinės įrangos kūrimo modelių. Dėl vizualinio schemos panašumo į kaskadomis tekantį vandenį šis modelis vadinamas krioklio modeliu. Literatūros šaltiniuose jis pirmą kartą paminėtas maždaug 1970 metais. Šis modelis yra suplanuoto programų kūrimo proceso pavyzdys. Kiekviena veikla procese turi būti suplanuota ir numatytas jos vykdymo eiliškumas. Tai lengvai diegiamas gyvavimo ciklo modelis, pasižymintis paprasta struktūra. Šio metodo populiarumas smarkiai krito dėl jo trūkumų tokių kaip nelankstus kūrimo procesas, bei sudėtingas klaidu padarytu ankstesniuose etapuose taisymas Programų kūrimo procesas naudojant šį modelį susideda iš aiškiai apibrėžtų etapų sekos. Todėl šis modelis dažniausiai naudojamas mažiems arba aiškiai apibrėžtiems projektams. Šio referato tikslai yra: Aprašyti „Krioklio“ metodo veikimą, privalumus, trūkumus, pritaikymą ir aktualumą.

1. Reikalavimų analizė ir formulavimas. Sistemos funkcijos, apribojimai ir tikslai apibrėžiami konsultuojantis su būsimais sistemos naudotojais. Surinkti reikalavimai yra detalizuojami ir specifikuojami.

2. Programų sistemos projektavimas. Programų sistemos projektavimas apima pagrindinių sistemos abstrakcijų ir ryšių tarp jų projektavimą.

Krioklio modelis geriausiai tinka kuriam nedidelius projektus turinčius aiškiai apibrėžtus reikalavimus. Kadangi visas procesas dokumentuojamas konflikto metu paprasčiau išspręsti problemas. Taip pat naudojant ši modeli labai svarbu iš anksto gerai suprasti tolesniuose etapuose naudojamas technologijas. Produkto testavimo metu aptikus didesne klaida, jos ištaisymas gali nemažai kainuoti.

  • Microsoft Word 120 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1062 žodžiai)
  • Kolegija
  • Tadusik
  • Programinės įrangos kūrimo modelis - Krioklio modelis
    10 - 1 balsai (-ų)
Programinės įrangos kūrimo modelis - Krioklio modelis . (2017 m. Gruodžio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/programines-irangos-kurimo-modelis-krioklio-modelis.html Peržiūrėta 2019 m. Gegužės 27 d. 11:06
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!