Programos kokybė


Įvadas. Kokybės sąvoka. Kokybės vystymas. Programų sistemų kokybės užtikrinimas. Programų sistemų patikrinimas. Formalusis techninis patikrinimas. Statistinis kokybės užtikrinimas. Programų sistemų patikimumas. Kokybės sistema. ISO 9001. ISO 9001 elementai. Programos kokybė.

Daugelis galvoja, kad programų sistemos kokybė yra kažkas, kuo pradedama rūpintis, kai kodas yra jau sugeneruotas. Iš tikrųjų nieko panašaus! Programų sistemos kokybės užtikrinimas (angliškai: Software quality assurance, sutrumpintai žymėsime SQA) yra veikla, naudojama visuose programų sistemos procesuose. SQA apima 7 pagrindinius procesus:

1)kokybės vadovavimo metodas;

2)efektyvi programų sistemos inžinerijos technologija (įrankiai ir metodai)

3)formalūs techniniai patikrinimai (formal technical reviews), naudojami visuose programų sistemos procesuose;

4)daugiakopė testavimo strategija;

5)programų sistemos dokumentacijos kontrolė ir joje daromi pakeitimai;

6)procedūrų apsauga, susijusi su programų sistemų kūrimo standartais (kai standartai yra pritaikomi)

7)ataskaitų ir matavimų mechanizmai.

Mes konsentruosimės į vadovavimo rezultatus ir procesų veikimą. Programų sistemų kūrimo organizacija turi užtikrinti, kad jų kuriama sistema darytų “tai, ką turi daryti teisingu keliu (būdu) ir sutartu laiku”.

Sakoma, kad dvi snaigės nėra vienodos. Žinoma, kai jos krenta, mums sunku jas atskirti viena nuo kitos. Tačiau, iš tikrųjų, kiekviena snaigė turi skirtingą struktūrą, kurią galime pastebėti tik su specialiais prietaisais.

Tačiau ne tik gamtoje nėra visiškai vienodų daiktų, bet ir žmogaus sukurti produktai yra skirtingi. Pavyzdziui, du stalai gali atrodyti visiškai panašūs, tačiau įsižiūrėjus atidžiau, galime pastebėti begalę skirtumų. Taigi, galime daryti išvadą, kad jokios dvi pagamintos dalys nėra panašios.

Iškyla klausimas, ar tinka šis teiginys ir programų sistemoms? Tarkime, mūsų programa kažkuriame vykdymo taške turi išrušiuoti įrašus didėjimo tvarka pagal lauko raktą. Savaime suprantama, nepriklausomai nuo pasirinkto rusiavimo metodo, bus gautas tas pats sios problemos sprendimo rezultatas. Kyla klausimas, ar galės galutinis stebėtojas nustatyti, koks konkreciai metodas buvo taikomas (pvz.: Burbulo metodas)? Tai jau priklausys nuo to, kokią jis pasitelks techniką tam tikslui pasiekti.

Variacijų (angl.: variation, ta prasme nedideli pakitimai) kontrolė ir yra pagrindas, kuriuo remiantis ir yra nagrinėjama kokybės kontrolė. Gamintojas visada siekia sumažinti variacijų skaičių tarp produktų, kurie pagaminami tokiais paprastais būdais, analogiškais, pavyzdziui, disketės dubliavimui. Tai, aišku, nėra problema, kai mes šnekame, apie vienos disketės talpos dydžio informaciją, tačiau gali iškilti problemų, kai informacija yra kelis šimtus, tūkstančius (ir t.t.

  • Microsoft Word 108 KB
  • 2012 m.
  • 19 puslapių (5575 žodžiai)
  • Universitetas
  • Margarita
  • Programos kokybė
    10 - 2 balsai (-ų)
Programos kokybė. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/programos-kokybe.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 23 d. 19:25
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo