Programų sistemų inžinerijos I dalies konspektas


Verslo analizė. Analizė atliekama. Juoda/Balta dėžė. Priklausomybių modelis. Ssgg (swot). +/- būdas. Most. Tikslai turi būti SMART. Išorinė analizė. Vertės grandinė (Value Chain). /. Penkios porterio jėgos. „Kitas modelis“. Palyginimas (benchmarking). Canvas. Vidinė analizė. Vertės grandinė (Value chain). Bendrosios Porterio strategijos. Dalykinės srities modeliavimas. Generalizacija. Užduotys (Use Case). Reikalavimai. Kiekvienas reikalavimas privalo būti. Interfeiso reikalavimai. Funkciniai reikalavimai. Nefunkciniai reikalavimai (jų kategorijos). Reikalavimų apibrėžimo procesas. Objektinė paradigma ir UML. Paradigmos. Tipinės problemos ir sprendimai. Kokybės atributai, jų užtikrinimo būdai. Prieinamumas (availability). Egzaminas.


Kartais verslo analizė būna atskiras projektas (analizė tuomet labiau nešališka). Analizės rezultate apibrėžiami reikiami projektai (gali būti ir daug).

PSI kontekste analizė skirta: užsakovui – suprasti, ko jam iš tikrųjų reikia. Pateikti užsakovo poreikius kūrimo komandai.

Analizėje (ir projektavime), kad suvaldyti informacijos kiekį, naudojamas Juodos/Baltos dėžės principas.

Balta dėžė – kai nagrinėjame, kaip objektas sudarytas, kaip veikia.

Panašu į Java kodas (White box) / Javadoc (Black box)

Vizijos formulavimas – kuo norim tapti (kokį pasaulį norim matyti).

Misijos formulavimas – ko norim pasiekti (kuo prisidėsim prie vizijos įgyvendinimo).

Business / IT alignment - Verslo ir IT tikslų suderinamumas.

Informatikos pvz: Web Servers (Apache, IIS, nginx). Metrikos pvz: tps – operacijos/s, latency – kiek užtrunka užklausa, pralaidumas, stabilumas, lygiagretumas.

Tai gali būti naudotojas arba išorinė sistema. Visada išorinis nagrinėjamos sistemos atžvilgiu. Agentai gali paveldėti vienas iš kito (generalizacija).

Universitete kiekvienas dėstytojas turi būti darbuotojas, bet ne kiekvienas darbuotojas turi būti dėstytojas. Darbuotojas gali daryti A.Dėstytojas gali daryti A ir B.

Asociacija su rodykle vaizduoja antrinius agentus toje užduotyje. Toks agentas naudos negauna, tačiau ją teikia užduoties vykdyme.

Abstraktus. Reikalavimas turi apibrėžti, ne kaip sistema turi vykdyti kažkokius tai procesus, bet ką sistema turi vykdyti.

Verifikuojamas. Kaip patikrinsi ar šis reikalavimas veikia? Pvz.: jei bus reikalavimas, kad ši sistema apdorotų 10000 vartotojų vienu metu.

Unikalus. Kad vieną dalyką apibrėžtų tik vienas reikalavimas (pvz. FR.01. Kainos įvedamos du skaičiai po kablelio. FR.02. Gautų sąskaitų kainos suvedamos du skaičiai po kablelio (šie reikalavimai persidengia)).

Funkcijų gali būti daugiau nei užduočių. Jos neturi būti agento tikslas (pvz.: prisijungti prie sistemos).

Pastaba. Jeigu kažkas atsitinka sistemai, reikia turėti jos kopiją ir per pora valandų ją vėl paleisti.

Tipinė abstrakcija – procedūra, kuri gali būti iškviesta kaip komanda (pvz. C, Pascal, ASM, Receptai, Flowchart, Activity diagrams).

Pvz. Klientas paspaudė OK, sistema nespėjo parodyti kito lango, vartotojas paspaudė OK, po to Cancel.

Fail fast - jeigu programa pradeda elgtis nekorektiškai, geriau, kad ji lūžtų greičiau nesugriaudama didžiosios dalies duomenų.

Kaip padaryti, kad GUI galima būtų keisti, nedarant įtakos logikai. (Ar API pridėti naujų protokolų)./

Veikia visada korektiškai tik tada, kai rašome ir skaitome iš tos pačios duombazės (kad nebūtų update į DB1, o read iš DB2) /

Bus iš trijų temų: kreips didesnį dėmesį į UML korektiškumą (eventai keičiant būsenas, activity if‘as su [] skliaustais)

  • Microsoft Word 406 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 26 puslapiai (3496 žodžiai)
  • Universitetas
  • Benas
  • Programų sistemų inžinerijos I dalies konspektas
    10 - 2 balsai (-ų)
Programų sistemų inžinerijos I dalies konspektas. (2017 m. Gruodžio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/programu-sistemu-inzinerijos-i-dalies-konspektas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 19 d. 21:06
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo