Programuojamas sasajos valdiklis(PIC)


Valdikliai referatas. Kursinis darbas valdikliai. Pic valdikliai. Valdiklio verslo planas. Valdikliu kursiniai darbai. Valdikliai kursinis. Smd pavirsinio montazo pic16. Pic valdiklio komandos. Mikrovaldiklis pic16f873a apsauga. Mikrovaldikliai konvejerio kursinis darbas.

Programuojamas sąsajos valdiklis. Nesudėtingiems programuojamiems įrenginiams projektuoti galima naudoti PIC-us (programmable interface controller - programuojamas sąsajos valdiklis). Tai yra pigūs , greiti ir lanksčiai panaudojami MP. Juos gamina daugelis firmų, tokios kaip Motorola , Atmel , Arizona Microchip ir kt. Ypač didelį pasisekimą rinkoje turi pastarosios produkcija. Toliau aptarsime vieną iš jos gaminių , tai PIC16C84. Tai pakankamai našus 8 bitų mikrovaldiklis, sukurtas naudojant RISC (reduced instruction set computer) architektūrą.

Nesudėtingiems programuojamiems įrenginiams projektuoti galima naudoti pic-us (programmable interface controller - programuojamas sąsajos valdiklis). Juos gamina daugelis firmų, tokios kaip motorola , atmel , arizona microchip ir kt. Toliau aptarsime vieną iš jos gaminių , tai pic16c. Tai pakankamai našus bitų mikrovaldiklis, sukurtas naudojant risc (reduced instruction set computer) architektūrą. Pažymėtina, kad ankstesnė šio tipo valdiklių šeima buvo pic16c5*, o pic16f84 yra patobulintas jos variantas. Šiame mv panaudota harvardo struktūra – programos ir duomenų atminties magistralės yra atskirtos. Komandų magistralė yra 14 bitų, o duomenų – bitų. Tokia architektūra leidžia visas komandas (išskyrus programinių perėjimų) įvykdyti per vieną mašininį ciklą (tradicinės neumann-o architektūros atveju per bendrą magistralę nuskaitoma komanda, po to – duomenys, dėl to išauga komandos vykdymo laikas). Tokia koncepcija užtikrina paprastą, tačiau našią komandų sistemą (tik 35 komandos) , sukurtą taip , kad visos bitinės, baitinės ir registrinės operacijos yra atliekamos pakankamai greitai , perdengiant laike komandų nuskaitymą ir vykdymą (dviejų lygių konvejeris).

Programų atminčiai panaudota eeprom yra labai patogi derinimo stadijoje, nes atsiranda perprogramavimo galimybė. Pic16c84 puikiai tinka auto-moto technikoje vidaus degimo variklių valdymui , parametrų kontrolei, elektroninėse spynose, apsaugos įrenginiuose, elektroninėse kortelėse ir pan. Mv talpinamas 18-os išvadų dip (dual in line package) tipo korpuse (yra paviršinio montažo korpusai (smd) ir kristalai be išvadų). Atskirų išvadų paskirtisapibendrinta vidinė programuojamo sąsajos valdiklio (pic) struktūra pateikta 21 pav. Jis turi operatyviąją atmintį ram, 64 baitus eeprom tipo duomenų atminties, 13 įvesties/išvesties išvadų, taimerį/skaitiklį, 1kx14 bitų apimties eeprom rūšies programų atmintį, bitų aroperacijos atliekamos su darbinio registro w ir bet kurio kito registro turiniais. Darbinis registras yra bitų ir neadresuojamas. Alu būseną atspindi registro status turinys.

Operatyvioji atmintis skirstoma į dvi dalis – specialios paskirties registrus spr ( pirmieji 12 ram adresų) ir bendros paskirties registrus bpr (0ch-2fh, 10 lentelė).

Netiesioginio adresavimo registras indo fiziškai neegzistuoja jis naudoja išrinkimo registrą fsr netiesioginiam vieno iš 64 galimų registrų išrinkimui. Bet kuri komanda, naudojanti indo, iš tikrųjų kreipiasi į duomenų registrą, kurį nurodo fsr.

  • Microsoft Word 54 KB
  • 2012 m.
  • 9 puslapiai (2664 žodžiai)
  • Universitetas
  • Programuojamas sasajos valdiklis(PIC)
    10 - 3 balsai (-ų)
Programuojamas sasajos valdiklis(PIC). (2011 m. Birželio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/programuojamas-sasajos-valdiklispic.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 03 d. 10:47
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo