Projekcinė braižyba


Tema projekcinė braižyba teorinė dalis temos tikslai. Dėstymo klausimai Įvadas. Atkarpos tikrojo ilgio radimas. Tiesių tarpusavio padėtys. Plokštuma. Vaizdavimo būdai. Taškas ir tiesė plokštumoje. Plokštumos lygio linijos. Tiesių ir plokštumų tarpusavio padėtys. Projekcijų pertvarkymo būdai. Projekcijų plokštumų pakeitimas. Sukimas apie projektuojančią ašį. Geometrinių kūnų projekcijos. Geometrinių kūnų paviršių išklotinės. Plokštumos ir geometrinio kūno paviršiaus sankirta su plokštuma. Dviejų plokštumų sankirta. Briaunainio ir plokštumos sankirta. Praktinės užduotys 4 praktinė užduotis. Geometrinių kūnų projekcijos. Praktinė užduotis. Nukirsta prizmė.


Temos tikslai: Suteikti žinių apie projekcinę braižybą. Ugdyti jos praktinio pritaikymo gebėjimus, t.y. braižyti ir skaityti brėžinius.

Rezultatai: Geba išdėstyti ir pagrįsti erdvinių objektų atvaizdavimo būdus brėžinyje, geba pagal duotus erdvinio objekto atvaizdus plokštumoje nustatyti jo formą ir padėtį erdvėje.

Kurdamas ar projektuojamas objektą, detalę ar kitą techninį sumanymą žmogus dažniausiai jį pavaizduoja grafiškai popieriaus lape arba kompiuterio ekrane. Tobulindamas ir tikslindamas sumanymą kūrėjas savo pataisas ir pakeitimus daro kuriamojo objekto grafiniame atvaizde, kuris bendru atveju gali būti vadinamas objekto grafiniu modeliu, o pats kūrybos procesas - grafiniu modeliavimu. Svarbu, kad modelis kuo geriau atitiktų patį objektą, t. y., kad jis būtų pakankamai vaizdus ir suprantamas, o objekte daromi pakeitimai nesunkiai būtų perkeliami į jo modelį - brėžinį ir atvirkščiai - brėžinyje būtų galima matyti ir projektuoti būsimojo objekto savybes.

Projektavimo procesas prasideda nuo objekto grafinio modelio - brėžinio - sudarymo pagal tam tikras taisykles. Čia objekto grafiniai atvaizdai braižomi pagal teoriškai pagrįstas ir praktikoje nusistovėjusias taisykles. Nepriklausomai nuo to, kaip ir kur tokie brėžiniai atliekami, t. y., ar jie braižomi popieriaus lape pieštuku, ar naudojant tam tikras braižymo programas kompiuteriu, šie projektavimo principai išlieka tokie patys. Tokie teoriniai, braižomojoje geometrijoje suformuoti principai leidžia spręsti dvi pagrindines problemas:

iš plokščio brėžinio susidaryti erdvinį pavaizduoto objekto vaizdą (t. y. skaityti brėžinį).

Paminėtina ne mažiau reikšminga šio ryšio tarp plokščio brėžimo ir erdvinio objekto studijų svarba - erdvinės vaizduotės lavinimas, t. y., sugebėjimo suvokti trimatę erdvę ugdymas.

Šiame skyriuje ir kitur vartosime toliau pateiktus tam tikrus žymėjimus ir simboliką.

Taškai erdvėje -A, B, C, ..., 1, 2, 3, ...;

statmenumas - ( (pvz.,. AB (π1 - atkarpa AB statmena plokštumai π1);

lygiagretumas - || (pvz., AB || CD (atkarpos AB ir CD yra lygiagrečios);

susikirtimas - ∩ (pvz., AB ∩ α = A - atkarpa AB kertasi su plokštuma α taške A');

priklausymas- ∈ (pvz.,

  • Microsoft Word 9649 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 49 puslapiai (6086 žodžiai)
  • Kolegija
  • Robertas
  • Projekcinė braižyba
    10 - 1 balsai (-ų)
Projekcinė braižyba. (2017 m. Rugsėjo 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/projekcine-braizyba.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 09 d. 12:32
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!