Projekto apimties planavimas


Vadybos referatas.

Įvadas. Projekto apimties planavimas. Projekto apimties aprašas.


Dažnai žmonėms žodis projektas atrodo toks paviršutiniškai paprastas ir suprantamas, kad net nekyla abejonių dėl jo reikšmės. Dauguma šių žmonių įsivaizduoja projektą kaip sumanymą, prie kurio yra praleidžiama kažkoks laiko tarpas ir yra atliekamas kažkoks darbas siekiant pakeisti ar patobulinti kokį nors materialų daiktą. Iš tikrųjų už šio termino slepiasi kur kas daugiau nei tik sumanymas, idėja ar smulkus darbelis. Aišku, yra ir smulkių projektų, kuriems net dokumentaciją ruošti yra netikslinga, nes dokumentų rengimas truktų ilgiau nei gyvuotų projektas. Projektai turi daug parametrų ir klasifikavimo sistemą, kuri skirsto projektus atsižvelgiant į jų parametrus, kryptį, trukmę, dydį ir t.t. Rengiant projektą, jo klasifikavimas ne toks svarbus, kaip jo apimties planavimas. Realiai ir kruopščiai nesuplanuotas projektas gali tapti visiška nesėkme, jei bus viršytos projekto lėšos, rezultatai netenkins, o pabaigos terminai bus senai praėję. Šiame darbe apžvelgiamas projekto apimties planavimas, nes tai yra bene svarbiausia projekto vystymo dalis, nuo kurios priklauso galutinis projekto rezultatas. Taip pat aptariamos į projekto apimties planavimą įeinančios užduotys: apimties aprašo sudarymas, apimties valdymo plano sudarymas ir suskaidytų darbų lentelių paruošimas.

Išvertus iš lotynų kalbos, žodis projektas reiškia „prieš atliekant darbus“. Prieš ko nors imantis visuomet (net ir netyčia) yra sudaromas planas veiksmų kuriuos reikia atlikti, norint gauti tam tikrą rezultatą. Projekto apimties planavimas yra vienas iš svarbiausių projekto valdymo etapų. Teisingai suformuotas projekto apimties planas gali padėti sutaupyti daug laiko, pinigų ir pasiekti geresnių rezultatų. Neturint tikslaus projekto apimties plano galima žaibiškai padaryti neteisingą sprendimą ir įsivelti į ilgą ir nemalonų klaidų šalinimo procesą, kuris kainuoja daug laiko ir pinigų. Dažnai pasitaiko, kad projektų vadovai skuba kuo greičiau pradėti projekte suplanuotus darbus, tačiau visiškai pamiršta, kad tam reikalingas detalus planas. Būna ir atveju, kai projekte nėra numatytas laikas darbų planavimui, tuomet planavimui laikas yra skiriamas iš kitų suplanuotų veiksmų laiko sąskaitos arba dar blogiau – visai neskiriamas atskiras laikas. Tai įtakoja prasta projekto rezultatų kokybę, netikėtai išaugusią projekto kainą, o projekto pabaigos data nusikelia savaitę, mėnesį, vienus ar net keletą metų į priekį.

 • Vadyba Referatai
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • Vytas
 • 11 puslapių (2010 žodžių)
 • Universitetas
 • Vadybos referatai
 • Microsoft Word 64 KB
 • Projekto apimties planavimas
  10 - 10 balsai (-ų)
Projekto apimties planavimas. (2016 m. Birželio 03 d.). http://www.mokslobaze.lt/projekto-apimties-planavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 22:26