Projekto kokybės vertinimo standartai


Įvadas. Projekto kokybė. Projektų kokybės valdymas. Techniniai kokybės užtikrinimo aspektai. Kokybės vertinimo metodai. Projekto rezultato poveikio efektyvumas. Išvados. Literatūros sąrašas.


Šio darbo tikslas yra išsiaiškinti, kas yra projekto kokybė ir kuo/kam ji svarbi. Taip pat susipažinsime su projekto kokybės vertinimo metodais ir juos išsianalizuosime.

Susipažinti su techniniais kokybės užtikrinimo aspektais, t.y. sužinoti, kokiomis procedūromis ir įranga turi būti aprūpinti procesai;

Sužinoti, kas yra projekto rezultato poveikio efektyvumas ir kaip jis vertinamas.

Projekto kokybė reiškia konkretaus rezultato kokybės užtikrinimą, t. y. atspindi procesą, orientuotą į konkretaus rezultato vartojimą, taikymą ir sklaidą. Projekto rezultato vertinimas siejamas su konkrečiais projekto produktais, kurie vertinami, vartojant kokybės sąvoką. Projekto rezultato kokybė reiškia vertę įvairioms šio rezultato vartotojų grupėms: projekto rengėjams, projekto vykdytojams, tikslinėms projekto grupėms ar pavieniams asmenims, kurie turi galimybes vartoti, taikyti, naudoti konkrečius projektų rezultatus. Projekto kokybė vertinama pagal jame pasiektų konkrečių rezultatų funkcionalumą, reiškiantį konkrečią vertę konkrečiam vartotojui.

Projekto kokybė reiškia ne tik atitinkamų standartų ar taisyklių atitikimą, bet ir kokybės reikalavimų patenkinimą, išreiškiamą kokybės kriterijais ir juos sudarančiais rodikliais, kurie apibrėžti kiekvienam projekto rezultatui.

Projekto rezultatai atspindi konkretų produktą (jo pobūdį – bruožus, charakteristikas, savybes) ar pakitusią būklę, kuri gali būti akivaizdi praėjus konkrečiam laiko tarpsniui ir dažniausiai tai įvardijama sąvoka rezultato ar produkto kokybė. Projekto rezultatų vertinimas įneša svarų indėlį į integralią projekto vadybą, numatant galimas rizikas, ribotumus ir sudarant planus, kaip išvengti ar sušvelninti negatyvius poveikius projekto siekiamiems tikslams ir uždaviniams, nuo kurių neatsiejami projekto rezultatai bei jų kokybė.

Priežasties – pasekmės diagrama, iliustruojantį ryšį tarp atitinkamų priežasčių sukeliančių problemas.

Nesvarbu, ar projekto rezultatu bus pasiekti pokyčiai, ar įvykdytas konkretus veiksmas / procesas, ar sukurtas konkretus medžiaginis produktas, ar pan. Projekto rezultatai privalo turėti konkrečius įrodymus, kad jie yra pasiekti, nes, būtent, pagal šiuos įrodymus gali būti atliekamas ne tik projekto rezultatų, bet ir projekto rezultatų poveikio efektyvumo vertinimas.

Šioje metodikoje laikomasi tokių projekto rezultatų vertinimo nuostatų:

sąvoka „projekto rezultato kokybė“ projekto rengėjų ir vykdytojų gali būti apibrėžta pagal konkretaus projekto tikslus ir planuojamų veiklų kontekstą ir koncentruojasi į rezultato pobūdį, bruožus, savybes, charakteristikas;

  • Microsoft Word 350 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1999 žodžiai)
  • Universitetas
  • Augustė
  • Projekto kokybės vertinimo standartai
    10 - 10 balsai (-ų)
Projekto kokybės vertinimo standartai. (2016 m. Balandžio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/projekto-kokybes-vertinimo-standartai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 19:10
×