Projekto pabaiga


Projekto pabaiga ir uždarymas. Projekto rezultatų analizė ir įvertinimas. Sukčiavimas. Tarptautinių projektų ypatumai problemos. Didysis kultūrų pasiskirstymas. Formalios ir neformalios kultūros. Požiūris į laiką. Ekspresyvios ir santūrios kultūros.

Pavyzdžiui ekspresyviose kultūrose kalbama garsiai ir emocingai, tuo tarsi parodant dėmesį pašnekovui. Santūriose kultūrose taip kalbėti neįprasta ir netgi nemandagu. Santūriose kultūrose pokalbio metu daromos gan ilgos tylos pauzės, sureikšminant bei leidžiant sekti ir apgalvoti tai kas pasakyta. Tačiau tokios kalbos paprastai labai dirgina ekspresyvių kultūrų atstovus.

Ekspresyvūs derybininkai pokalbio metu be jokių ceremonijų pertraukinėja vieni kitus, kartais net perrėkdami. Tuo tarpu santūrių kultūrų žmonės kalba griežtai paeiliui, netgi parodydami kad pasakė ką norėjo ir tik po to gali pradėti kalbą kitas. Japonai paprastai netgi daro 5-10 sekundžių pauzes po pašnekovo žodžių.

Šiose kultūrose stipriai skiriasi ir neverbalinio bendravimo, arba kūno kalbos, kuri atspindi nežodinį bendravimą, ypatumai.

Proksemika – asmeninė erdvė ir distancija tarp asmenų yra nedidelė (20-30 cm) ekspresyvių kultūrų žmonių bendravime ir didesnė (40-60 cm) santūrių kultūrų šalyse.

Taip pat skiriasi haptikos (prisilietimo, fizinio kontakto) įpročiai, kurie turi įtakos ir rankų paspaudimui pasisveikinant.

Santūrioms kultūroms yra būdingas daugiau netiesioginis akių kontaktas (okuletika) bendraujant ir atvirkščiai ekspresyvios kultūros žmonių bendravime akių kontakto intensyvumas yra daug didesnis.

  • Vadyba Projektas
  • Microsoft Word 168 KB
  • 2015 m.
  • 11 puslapių (1837 žodžiai)
  • Algis
  • Projekto pabaiga
    10 - 8 balsai (-ų)
Projekto pabaiga. (2015 m. Kovo 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/projekto-pabaiga.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 07:29
×